0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Elle Toplama Sistemi – Manual Picking System Nedir? Ne demektir?

0

Elle Toplama Sistemi – Manual Picking System Nedir? Ne Demektir?

Elle Toplama Sistemi – Manual Picking System Nedir? Ne Demektir?, Depolarda ürünlerin herhangi bir ekipman kullanılmaksızın, elle toplandığı sistem.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Elle Toplama Sistemi – Manual Picking System nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Depolarda ürünlerin herhangi bir ekipman kullanılmaksızın, elle toplandığı sistem.

Elle Toplama Sistemi – Manual Picking System sözlük anlamı Depolarda ürünlerin herhangi bir ekipman kullanılmaksızın, elle toplandığı sistem.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Avrasya Demiryolu Hattı – Eurasian Land Bridge; Eurasian Continental Bridge Doğu Asya?yı Avrupa?ya Rusya üzerinden bağlayan demiryolu hattı.

Gemi Söküm – Ship Breaking Yararlı ömrü dolan gemilerin malzemelerinden yararlanmak üzere parçalanarak hurdalara ayrılması.

Last Expiry First Out – LEFO Son kullanım tarihi en geç olan malın ilk çıkacağını öngören ilke (Böylece ürünün operasyonda kalma süresi daha uzun olmaktadır. Ancak depolama açısından son kullanım tarihinin geçirilmesi riski artmaktadır.)

Doğrudan Mağazaya Teslim – Direct Store Delivery Ürünün ilk sevkiyat noktasından satış noktasına doğrudan gönderilmesi.

Gümrük İzin Belgesi – Clearance Tüm yasal gerekliliklerin karşılandığına ve aracın ayrılabileceğine ilişkin gümrük belgesi.

Raylı Koridor – Rail Guided Aisle Çok dar koridor çakalarının belli bir doğrultuda hareket etmesini sağlayan rayların bulunduğu koridor.

Kabul Belgesi – Acceptance Amir banka tarafından alınan ve üzerinde yazılı miktarın belirtilen tarihte ödeneceğini gösteren belge.

Satış İndirimli Sözleşme – Sales Rebate Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, satıcı tarafından belirlendiği ve belli bir hedef değerin aşılması durumunda, satıcının satılan her fazla ürün için alıcıya iskonto yaptığı sözleşme.

Erteleme İlkesi – Postponement Principle Bazı özel işlemlerin, tam sevkiyat öncesi yapılacak şekilde ötelenmesine ilişkin üretim veya dağıtım ilkesi.

Onaylı Fiyat Tarifesi – Authorized Price List Fiyatlar üzerinde anlaşılmış bir sözleşmeden alınan ve sipârişleri işleme koymak için gerekli bilgileri sağlayan ürün ve hizmetler listesi.

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up Yüksek lokasyonlara el ile yükleme veya boşaltmayı olanaklı kılan ve bu amaçla tasarlanmış çaka.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.