Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee Nedir? Ne Demektir?

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee Nedir? Ne Demektir?, İthal edilen ve satış sonrası bakım – onarıma tâbi ürünler için bakanlıkça verilen ve ithalatı yapan firmanın satış ve satış sonrası hizmet taahhütlerini içeren belge.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İthal edilen ve satış sonrası bakım – onarıma tâbi ürünler için bakanlıkça verilen ve ithalatı yapan firmanın satış ve satış sonrası hizmet taahhütlerini içeren belge.

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee sözlük anlamı İthal edilen ve satış sonrası bakım – onarıma tâbi ürünler için bakanlıkça verilen ve ithalatı yapan firmanın satış ve satış sonrası hizmet taahhütlerini içeren belge.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Net Ton – Gross Revenue Tonnage (GRT) Net Tonnage Geminin yük koyma bölgeleri gibi ticarî alanlarının hacminin ölçüsü.

Paketleme – Packaging Ürünlerin; pazarlama, depolama, taşıma veya dağıtım amacıyla, uygun paketleme malzemeleri kullanılarak ve miktar, güvenlik vb. koşullar dikkate alınarak biraraya getirilmesi.

Programlanabilir Lojik Kontrolör – Programmable Logic Controller (PLC) Ekipmanların fonksiyonlarını kontrol etmekte kullanılan bilgisayarlı cihaz (Otomatik konveyör sistemleri gibi, malzeme elleçleme ekipmanlarının otomasyonunda kullanılır.)

Ortalama Stok – Average İnventory Belirli bir dönemde bir ürün, bir ürün grubu veya tüm ürünler için elde bulundurulan ortalama stok düzeyi.

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Üretim Planlama ve Çizelgeleme – Production Planning and Scheduling Teslim sürelerini karşılayacak şekilde; kaynak, malzeme vb. kısıtları dikkate alarak, ayrıntılı ve optimize planlama ve programlama.

Fiyat En genel tanımıyla, satın alınan mal veya hizmetin karşılığında ödenen para veya eşdeğer değerlerdir.

Hurda – Scrap İşletme açısından, değerini kaybeden ancak geri dönüşüme tâbi tutulduğunda değer kazanabilecek ama miktarı tam olarak öngörülemeyen mal, demirbaş.

Talep – Demand Belirli bir malzemenin belirli bir miktarı için ortaya çıkan gereksinim.

Sefer Sözleşmesi – Trip Charter, Voyage Charter Yük taşıma ile ilgili olarak, salt sefer bazında geçerli olan sözleşme.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply