Biymed Eğitim Telefon Numarası

Gemide Teslim – Delivered Ex Ship (DES) Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gemide Teslim – Delivered Ex Ship (DES) Nedir? Ne Demektir?

Gemide Teslim – Delivered Ex Ship (DES) Nedir? Ne Demektir?, Satıcının teslim yükümlülüğünün, malı belirlenen varış limanında, gemi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Gemide Teslim – Delivered Ex Ship (DES) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Satıcının teslim yükümlülüğünün, malı belirlenen varış limanında, gemi.

Gemide Teslim – Delivered Ex Ship (DES) sözlük anlamı Satıcının teslim yükümlülüğünün, malı belirlenen varış limanında, gemi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Çift Kullanımlı Teknoloji – Dual Use Technology Askerî değeri olabilecek ama aynı zamanda sivil amaçlar için de kullanılabilen ürün veya teknoloji (Bu durum, gümrük işlemleri sırasında önem arzeder)

Alıcı Değiştirme – Reconsignment Yükün, aynı veya farklı yöndeki alıcıya yönlendirilmesi durumu.

Dara – Tare Weight Taşıma kabının boş ağırlığı. Taşıma aracının boş ağırlığı.

Çeki Listesi (Ambalaj/Koli Listesi) – Packing List Genellikle gönderici tarafından hazırlanan ve her ambalajın/kolinin içinde hangi tür ve miktarda mal olduğunu gösteren liste.

Üretim Yönetimi – Production Management/Operations Management Malzeme, işçilik, enerji, makina vb. üretim kaynakları kullanılarak, kullanıcılar için yararlı ürün ve/veya hizmetler oluşturulmasıyla ilgili yönetsel faaliyetlerin bütünü.

Dinamik İşlem Kontrolü – Dynamic Process Control Açıklama Ürünlerin çıkış performans kontrollerinin sürekli olarak yapılması.

İzini Sürme – Tracing Yük, araç ve kap hareketlerinin, lojistik süreç boyunca izlediği yol ile ilgili verilerin elde edilebilmesi.

Değişken Maliyet – Variable Cost İş düzeyi veya miktarına bağlı olarak değişen mâliyet (Örneğin hammadde mâliyeti, enerji mâliyeti gibi)

Açık Çatallı Çaka – Straddle Truck Çatal aralığı normalden daha geniş olan çatallı kaldıraç (forklift)

Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) – Harmonized Tariff Schedule (HTS) Ürün ve kaynağın ülkesine bağlı olarak ithal edilen mallar için ne kadar vergi isteneceğinin listelendiği bir doküman.

Yük Ayıracı – Bulkhead 1) Bir römork veya vagon içindeki bir yükü ayıran ve dengeleyen dikey ayıraç. 2) Bir araç veya gemi içindeki yük sınırlama bölmesi.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply