Geri Dönüşümsüz Malzeme – Non – Recyclable Materials Nedir? Ne demektir?

0

Geri Dönüşümsüz Malzeme – Non – Recyclable Materials Nedir? Ne Demektir?

Geri Dönüşümsüz Malzeme – Non – Recyclable Materials Nedir? Ne Demektir?, Yeniden îmalat amacıyla kullanıma uygun olmayan malzeme.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Geri Dönüşümsüz Malzeme – Non – Recyclable Materials nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Yeniden îmalat amacıyla kullanıma uygun olmayan malzeme.

Geri Dönüşümsüz Malzeme – Non – Recyclable Materials sözlük anlamı Yeniden îmalat amacıyla kullanıma uygun olmayan malzeme.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Üçüncü Parti Lojistik – Third Party Logistics (3PL) Müşterilerinin lojistik faaliyetlerini (öncelikle taşıma ve depolama) üstlenen ve konusunda uzman olan lojistik şirketler (Birinci parti ifâdesi ile satıcı şirket, ikinci parti ifadesi ile alıcı şirket, üçüncü parti ifadesi ile ise satıcı ve alıcı şirketler arasındaki bâzı hizmetleri üstlenen şirket kastedilmektedir)

Yedek Parça – Spare Part Bakım Onarım amacıyla kullanılan malzemeler.

Sürmeli Palet Rafı – Push Back Rack Genellikle FIFO kuralını uygulamak üzere, arka arkaya sıralanmış bir kanal oluşturan, önceki paleti iterek çoklu palet beslemeyi sağlayan, paletin kanalın bir yönünden verildiği ve diğer yönünden alındığı raf.

İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form İhracatçı tarafından devlete verilen ve ihraç ürünleri hakkında temel bilgileri içeren form.

Mücbir Sebep – Force Majeure Sözleşmelerde tarafların kendi kontrolleri dışında gelişen ve öngörülemeyen durumlardan dolayı sorumlu tutulamayacaklarına ilişkin hüküm (Örneğin deprem, sel, savaş vb.)

Getiri Oranı – Yield Bir süreçte kullanılan girdiye karşılık olarak elde edilen yararlı çıktı oranı.

Yozlaşma – Corruption Yasal olmayan, standart prosedürlere uymayan ve etik olmayan davranış ve uygulamalar.

Toplama – Picking Malzemelerin müşteri sipârişi doğrultusunda gönderilmek üzere bulunduğu depodaki lokasyonlardan toplanması işlemi.

Ev Sahibi Liman – Landlord Port Altyapı ve genel yönetimin kendisine, vinç ve diğer donanım ile bunların yönetiminin farklı özel şirketlere ait olduğu liman.

Veri Aktarım Onayı – Transmission Acknowledgment Tüm veri nakli işlemlerinin hatasız olarak gerçekleştiğinin onaylanması.

Mobil Depoculuk – Mobile Warehousing Müşteri hizmet düzeyi ve devri yüksek olan yiyecek – içecek gibi malların, özellikle yoğun satış dönemi veya saatlerinde belirli noktalarda mobil araçlar üzerinde bulundurulması.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.