0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Gümrük İzin Belgesi – Clearance Nedir? Ne demektir?

0

Gümrük İzin Belgesi – Clearance Nedir? Ne Demektir?

Gümrük İzin Belgesi – Clearance Nedir? Ne Demektir?, Tüm yasal gerekliliklerin karşılandığına ve aracın ayrılabileceğine ilişkin gümrük belgesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Gümrük İzin Belgesi – Clearance nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Tüm yasal gerekliliklerin karşılandığına ve aracın ayrılabileceğine ilişkin gümrük belgesi.

Gümrük İzin Belgesi – Clearance sözlük anlamı Tüm yasal gerekliliklerin karşılandığına ve aracın ayrılabileceğine ilişkin gümrük belgesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

İç Bölge – Hinterland Liman, demiryolu istasyonu gibi lojistik merkezlerin hizmet verdiği karasal bölge.

Adil Paylaşım – Fair Share Allocation Her birime gereksinimine uygun bir stok payı verilmesi.

Dönüş Taşıması – Backhaulage Gidiş ve dönüş taşıma ücretinin birlikte düşünülerek, bir araç ile götürülen yüklerin bırakılıp, aynı araç ve aynı/benzer güzergâh kullanılıp, farklı yüklerin getirilmesi.

Ürün Stoğu – Finished Goods Inventory (FGI) Sevkiyata hazır durumda olan ürün.

Yarı Ürün Stoğu – Work In Process (WIP) Üretimdeki stok, fabrikanın sistemi içerisinde işlem gören veya işlem görmeyi bekleyen her çeşit malzeme, parça veya montaj parçası.

Gövde Altı Hacim – Bellyspace Uçaklarda ana gövdenin altında bulunan ve yolcu bagajları ile birlikte diğer yüklerin de konulduğu hacim.

İkili Kiriş – Beams İki ayak arasında, paletli yükleri taşıyan yatay çift kirişli yapı (Kiriş uzunlukları, yükün özelliğine (boyut ve ağırlık) göre, genellikle 1,2 – 4 m. arasında değişir.)

Takım Bozma – Non kitting Monte edilmiş bir takımın, bileşenlerine veya parçalarına ayrıştırılması, demontajı.

Dağıtım Kanalı Ürünün veya hizmetin kullanılması veya tüketilmesi için bir takım organize olma işlemini konu alan yardımcı organlardır. Bağlantı sağlayıcılar olarak da tanımlanabilir.

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) Ürün dağıtımında, satıcı şirketin tedârikçi şirket ile birlikte dağıtım zincirindeki stokların yönetimini üstlenmesi.

Öz Yetkinlik – Core Competency Bir şirketin başarısına yönelik temel iş konusu.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.