Biymed Eğitim Telefon Numarası

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Nedir? Ne Demektir?

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Nedir? Ne Demektir?, Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Günlük Ücret – Per Diem, By the Day nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day sözlük anlamı Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Varış İhbarı – Notice of Arrival Yükün teslîmat yerine geldiğinde alıcıya yük ile ilgili bilgilerin (ürün, miktar, ağırlık, hacim vb.) iletildiği belge.

Uluslararası Denizcilik Örgütü – İnternational Maritime Organization (IMO) Denizcilik sektörüne yönelik düzenlemeler konusunda uzlaşma oluşturmaya çalışan bir Birleşmiş Milletler organizasyonu.

Üretim Yönetimi – Production Management/Operations Management Malzeme, işçilik, enerji, makina vb. üretim kaynakları kullanılarak, kullanıcılar için yararlı ürün ve/veya hizmetler oluşturulmasıyla ilgili yönetsel faaliyetlerin bütünü.

Sürekli Üretim – Continuous Manufacturing Yüksek miktarlarda üretilen ama düşük düzeyde çeşitlilik gösteren ürünler için uygulanan üretim şekli (Ana özelliği; ürün akışı (ürünün hareket hâlinde olması) ve tesislerin üretilecek ürüne göre tasarlanmasıdır. Proses Tipi Üretimi ve Kitle Üretim?ni içerir.).

Navlun Bedeli – Freight Charges, Freight Rates Uluslararası taşıma için istenen ücret.

İhale Açma – Bid Opening İhâle için tedârikçi şirketlerin davet edilmesi.

Yük Boşaltma Süresi – On Load Hours Aracın yük boşaltma yerine varışından ayrılışına kadar geçen süre.

Sağlık Sertifikası – Sanitary Certificate Gıda taşımalarında sıklıkla kullanılan ve taşınan malın hijyenik koşullarda olduğunu belgeleyen bir doküman.

Gemi Söküm – Ship Breaking Yararlı ömrü dolan gemilerin malzemelerinden yararlanmak üzere parçalanarak hurdalara ayrılması.

Mobil Depoculuk – Mobile Warehousing Müşteri hizmet düzeyi ve devri yüksek olan yiyecek – içecek gibi malların, özellikle yoğun satış dönemi veya saatlerinde belirli noktalarda mobil araçlar üzerinde bulundurulması.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply