Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Nedir? Ne demektir?

0

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Nedir? Ne Demektir?

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Nedir? Ne Demektir?, Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Günlük Ücret – Per Diem, By the Day nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day sözlük anlamı Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Varış İhbarı – Notice of Arrival Yükün teslîmat yerine geldiğinde alıcıya yük ile ilgili bilgilerin (ürün, miktar, ağırlık, hacim vb.) iletildiği belge.

Uluslararası Denizcilik Örgütü – İnternational Maritime Organization (IMO) Denizcilik sektörüne yönelik düzenlemeler konusunda uzlaşma oluşturmaya çalışan bir Birleşmiş Milletler organizasyonu.

Üretim Yönetimi – Production Management/Operations Management Malzeme, işçilik, enerji, makina vb. üretim kaynakları kullanılarak, kullanıcılar için yararlı ürün ve/veya hizmetler oluşturulmasıyla ilgili yönetsel faaliyetlerin bütünü.

Sürekli Üretim – Continuous Manufacturing Yüksek miktarlarda üretilen ama düşük düzeyde çeşitlilik gösteren ürünler için uygulanan üretim şekli (Ana özelliği; ürün akışı (ürünün hareket hâlinde olması) ve tesislerin üretilecek ürüne göre tasarlanmasıdır. Proses Tipi Üretimi ve Kitle Üretim?ni içerir.).

Navlun Bedeli – Freight Charges, Freight Rates Uluslararası taşıma için istenen ücret.

İhale Açma – Bid Opening İhâle için tedârikçi şirketlerin davet edilmesi.

Yük Boşaltma Süresi – On Load Hours Aracın yük boşaltma yerine varışından ayrılışına kadar geçen süre.

Sağlık Sertifikası – Sanitary Certificate Gıda taşımalarında sıklıkla kullanılan ve taşınan malın hijyenik koşullarda olduğunu belgeleyen bir doküman.

Gemi Söküm – Ship Breaking Yararlı ömrü dolan gemilerin malzemelerinden yararlanmak üzere parçalanarak hurdalara ayrılması.

Mobil Depoculuk – Mobile Warehousing Müşteri hizmet düzeyi ve devri yüksek olan yiyecek – içecek gibi malların, özellikle yoğun satış dönemi veya saatlerinde belirli noktalarda mobil araçlar üzerinde bulundurulması.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.