Biymed Eğitim Telefon Numarası

Hatlar Arası Anlaşmalar – Interline Agreements Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hatlar Arası Anlaşmalar – Interline Agreements Nedir? Ne Demektir?

Hatlar Arası Anlaşmalar – Interline Agreements Nedir? Ne Demektir?, Hava kargo hat işletmecilerinin, içinde bulunmadıkları taşımacılık sistemlerinde, başka hat işletmecileri ile anlaşma yaparak hizmet vermeleri.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Hatlar Arası Anlaşmalar – Interline Agreements nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Hava kargo hat işletmecilerinin, içinde bulunmadıkları taşımacılık sistemlerinde, başka hat işletmecileri ile anlaşma yaparak hizmet vermeleri.

Hatlar Arası Anlaşmalar – Interline Agreements sözlük anlamı Hava kargo hat işletmecilerinin, içinde bulunmadıkları taşımacılık sistemlerinde, başka hat işletmecileri ile anlaşma yaparak hizmet vermeleri.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Boşaltma – Unloading Malzemelerin tren, uçak, kamyon vb. bir araçtan uygun bir biçimde indirilerek uygun bir yere konulması işlemi.

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider Karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu taşımacılığı yapan şirketler veya depolama şirketleri ile özvarlık bağlantısı olmayan lojistik şirket.

Etik Dışı Satış – Back – Door Selling Ürün ve hizmet satın almak isteyen kurumlara tedârikçilerin sunduğu ve bu kurumlar için avantaj yaratan ancak etik olmayan satış şekli.

Elle Toplama – Pick to Clear Depo yönetimi sistemlerinde, genellikle sevkiyat noktalarına göre, küçük miktarların elle toplanması kuralı (Alan kullanımı için bu kural çok yararlıdır)

Güzergah Belirleme Doğruluğu – Routing Accuracy Dağıtım işlemlerinin belirli yönetsel kurallara uygunluğu ve belirli bir kaynak kullanımı (araç, personel vb.) dahilinde yapılabilirliği.

GPRS – General Packet Radio Service Verilerin GSM şebekesi üzerinden kullanıcılara aktarılmasını sağlayan iletişim teknolojisi.

Rekabet Avantajı – Competitive Advantage Müşterinin sâdık kalmasını sağlamak üzere şirket tarafından yaratılan ve şirket üzerindeki rekâbet baskısını azaltan değer.

Hak Devri – Assignment Ürün, hizmet veya mülklere ait hak, alacak veya gelirlerin bir alt işverene (taşerona) devri.

Talep Arz Dengeleme/Demand – Supply Balancing Talep ile kaynaklar arasındaki farkı azaltmak için pazarlama, fiyatlandırma, depolama, paketleme vb. faaliyetler ile ayarlama yaparak mâliyetleri en iyi noktaya çekme çalışması.

Mallar Alındı Notu – Goods Received Note (GRN) Malzeme ve ürünleri alan tarafından düzenlenen belge.

Geri Dönüşüm Maliyeti – Return Disposal Costs Ömrünün dolmasına veya demode olmasına bağlı olarak geri dönüşüme tutulacak ya da atılacak ürünlerle ilgili masraflar.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply