0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

İç Suyolları Taşımacılığı – İnland Shipping Nedir? Ne demektir?

0

İç Suyolları Taşımacılığı – İnland Shipping Nedir? Ne Demektir?

İç Suyolları Taşımacılığı – İnland Shipping Nedir? Ne Demektir?, Nehirler, göller ve kanallar üzerinde özel tip gemiler ile yapılan taşımacılık.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan İç Suyolları Taşımacılığı – İnland Shipping nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Nehirler, göller ve kanallar üzerinde özel tip gemiler ile yapılan taşımacılık.

İç Suyolları Taşımacılığı – İnland Shipping sözlük anlamı Nehirler, göller ve kanallar üzerinde özel tip gemiler ile yapılan taşımacılık.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Elle Toplama – Pick to Clear Depo yönetimi sistemlerinde, genellikle sevkiyat noktalarına göre, küçük miktarların elle toplanması kuralı (Alan kullanımı için bu kural çok yararlıdır)

İntermodal Quality – İQ İntermodal ağların ve terminallerin kalitesinin geliştirilmesine yönelik proje.

Organize Lojstik Bölge – Logistics Village, Freight Village Tüm ulaştırma ağlarına en yakın noktada, içinde lojistik ve taşımacılık ile ilgili özel ve kamuya ait kuruluşların bulunduğu, taşımacılık modları arasında hızlı, güvenli ve düşük mâliyetli aktarma sistemlerine ve depolama alanlarına sahip lojistik amaçlı düzenlenmiş özel ihtisas bölgesi.

Hacim Kullanımı – Cube Utilization Araç yüklemede ve depo yerleştirmede, yüksekliğin de boyutun kullanılarak yüklerin, optimal bir şekilde istiflenmesi.

Malzeme Talebi – Requisition Depodan mal almak, depoda yoksa satınalma işlemini başlatmak üzere yapılan talep.

Etiketleme – Labelling Etiket ile ürün tâkibi yapılan depolarda, ürünün depoya alınmadan önce ürüne uygulanan kodlama işlemi.

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up Yüksek lokasyonlara el ile yükleme veya boşaltmayı olanaklı kılan ve bu amaçla tasarlanmış çaka.

Cross Docking Türkçe?deki karşılığı Çarpraz Sevkiyat olan Cross Docking, tedarikçinin siparişi direkt olarak söz konusu malları müşteriye ulaştırması işlemidir. Depo içerisine yerleştirme gibi bir durum yoktur. Flow-Through Distribution olarak da adlandırılmaktadır.

Gezgin Satıcı Problemi – Traveling Salesman Problem (TSP) Maliyet, uzaklık, zaman vb. ölçütlere göre, n noktalı bir dağıtımda, bir noktadan başlayarak (n – 1) noktaya birer kez uğramak ve başlangıç noktasına geri dönmek üzere en uygun güzergâhın belirlenmesi problemi.

İlk Kademe Tedarikçi – First Tier Supplier Bir şirketin malları doğrudan tedârik ettiği kuruluş.

Dağıtım Kanalı – Distribution Channel – Trade Channel İşletmenin distribütör, zincir market, perakendeci, çağrı merkezi veya e – ticaret aracılığıyla ürünlerinin dağıtıldığı sistem.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.