Biymed Eğitim Telefon Numarası

İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form Nedir? Ne Demektir?

İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form Nedir? Ne Demektir?, İhracatçı tarafından devlete verilen ve ihraç ürünleri hakkında temel bilgileri içeren form.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İhracatçı tarafından devlete verilen ve ihraç ürünleri hakkında temel bilgileri içeren form.

İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form sözlük anlamı İhracatçı tarafından devlete verilen ve ihraç ürünleri hakkında temel bilgileri içeren form.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Paket – Package Ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak; pazarlama, taşıma, depolama, dağıtım işlemlerini kolaylaştıran, metal, plastik, karton vb. malzemelerden yapılmış kap.

Fiyat En genel tanımıyla, satın alınan mal veya hizmetin karşılığında ödenen para veya eşdeğer değerlerdir.

Mobil Depoculuk – Mobile Warehousing Müşteri hizmet düzeyi ve devri yüksek olan yiyecek – içecek gibi malların, özellikle yoğun satış dönemi veya saatlerinde belirli noktalarda mobil araçlar üzerinde bulundurulması.

Palet – Pallet Depolama ve taşımacılıkta kullanılan, çeşitli malzemelerden (tahta, metal, plastik vd.) üretilen, çaka tarafından elleçlenen ve ürünün, üzerine konulduğu platform.

Dağıtım Ağı – Distribution Network Ürünlerin sevk noktalarından teslim noktalarına kadar geçen süreçte yer alan, depo, rota, satış noktası, vb. gibi öğelerin tanımlandığı sistem.

Uyumluluk – Adaptability Pazarı yeniden şekillendiren sosyo – ekonomik, demografik, politik, teknolojik, vd. yapısal değişimlere uyum sağlayabilmek üzere tedârik zinciri tasarımını değiştirebilmek; strateji, ürün ve teknolojilere göre tedârik ağını yenileyebilmek.

Çok Aşamalı Stok – Multi – Echelon İnventory Müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere tedârik zincirinde farklı aşamalardaki stoklar.

Elleçleme Maliyeti – Handling Cost Taşıma, hazırlama ve diğer yükleme/boşaltma faaliyetleri ile ilgili mâliyet.

Depo Güvenliği – Warehouse Security Yetkisiz personel, zararlı haşere, rüzgâr, yangın, sel vb. kontrol dışı unsurların depoya girmemesi için alınan önlemler ile giriş, bakım, temizlik vb. işlemlerin kaydı.

Dağıtım Kanalı – Distribution Channel – Trade Channel İşletmenin distribütör, zincir market, perakendeci, çağrı merkezi veya e – ticaret aracılığıyla ürünlerinin dağıtıldığı sistem.

RFID Etiketi – Tag, Transponder Üzerine takıldığı ürünlerle ilgili bilgileri, radyo sinyaline cevap vererek ileten nesne.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply