0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up Nedir? Ne demektir?

0

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up Nedir? Ne Demektir?

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up Nedir? Ne Demektir?, Yüksek lokasyonlara el ile yükleme veya boşaltmayı olanaklı kılan ve bu amaçla tasarlanmış çaka.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Yüksek lokasyonlara el ile yükleme veya boşaltmayı olanaklı kılan ve bu amaçla tasarlanmış çaka.

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up sözlük anlamı Yüksek lokasyonlara el ile yükleme veya boşaltmayı olanaklı kılan ve bu amaçla tasarlanmış çaka.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yüksek Konteyner – Highcube Container Dış yüksekliği yaklaşık 2,9 m olan konteyner.

Çeviklik – Agility Talep ve tedârikteki âni değişimlere hızla yanıt verebilmek; beklenmeyen dış kaynaklı olumsuz şok gelişmelerle rahatlıkla başa çıkabilmek.

Aktarım Süresi – Float Dokümanların, ödemelerin, ticarî iş yapan bir kurumdan diğerine ulaşması için gereken zaman.

Bekleme Süresi – Dwell Time Yükün fiziksel olarak hareket etmediği süre.

Ölü Stok – İdle Stock Belirli bir süre boyunca talebi veya tüketimi gerçekleşmemiş stok.

Trafik Dengesi – Traffic Balance Bir ticaret hattında giden ve gelen yolcu, yük veya ekipman (araç/taşıt) miktarlarının aynı olması.

Römork – Trailer Bir çekici araç tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, kendi tekerlekleri üzerinde park edilebilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Gümrük Birliği – Customs Union Bir veya daha fazla ülke arasında ithalat işlemlerini kolaylaştırmak, gümrük vergilerini kaldırmak ya da azaltmak, tüm ülkelerde aynı gümrük tarfesinin geçerli olmasını sağlamak amacıyla yapılan anlaşma.

Alan Yönetimi – Yard Management Açık alanda depolanabilir malzemelerin ve taşıyıcı kapların, sözkonusu alanda depolanması ve izlenmesi.

Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship Ambar kapaksız kontener gemisi.

Raf – Shelf, Rack Depolarda düzeni sağlamak, üzerine ürün koymak, yükseliği kullanabilmek ve malı korumak amacıyla kullanılan, sürekli sabit olan veya gerektiğinde ölçüleri ayarlanabilen, metal, ahşap veya plastik malzemeden yapılmış bir depolama donanımı.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.