Işıklı Toplama – Pick to Light Nedir? Ne demektir?

0

Işıklı Toplama – Pick to Light Nedir? Ne Demektir?

Işıklı Toplama – Pick to Light Nedir? Ne Demektir?, Her bir toplama lokasyonunda bulunan ışıkların yanma durumuna göre toplamanın gerçekleştirilmesi kuralı (Sistem, toplama yapılacak sonraki lokasyondaki ışığı yakmak ve toplanacak miktarı göstermek üzere bir yazılım kullanır)

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Işıklı Toplama – Pick to Light nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Her bir toplama lokasyonunda bulunan ışıkların yanma durumuna göre toplamanın gerçekleştirilmesi kuralı (Sistem, toplama yapılacak sonraki lokasyondaki ışığı yakmak ve toplanacak miktarı göstermek üzere bir yazılım kullanır)

Işıklı Toplama – Pick to Light sözlük anlamı Her bir toplama lokasyonunda bulunan ışıkların yanma durumuna göre toplamanın gerçekleştirilmesi kuralı (Sistem, toplama yapılacak sonraki lokasyondaki ışığı yakmak ve toplanacak miktarı göstermek üzere bir yazılım kullanır)

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) Doğrudan vagonun üzerine yerleştirilen çekici ve/veya yarı römork.

İçinden Geçilebilir Raf – Drive – Through Rack Bir kenarından diğer kenarına çaka geçmesine izin veren, ürünlerin derinlemesine istiflenmesine olanak tanıyan ve böylece koridor alanından tasarruf sağlayan, az çeşit malın yüksek miktarlarda depolandığı, yerleştirme için travers yerine rayların kullanıldığı raf (Bu raflarda FIFO uygulaması zordur)

Gemide Teslim – Delivered Ex Ship (DES) Satıcının teslim yükümlülüğünün, malı belirlenen varış limanında, gemi.

Gümrük Birliği – Customs Union Bir veya daha fazla ülke arasında ithalat işlemlerini kolaylaştırmak, gümrük vergilerini kaldırmak ya da azaltmak, tüm ülkelerde aynı gümrük tarfesinin geçerli olmasını sağlamak amacıyla yapılan anlaşma.

X – Ray Makinası – X – Ray Machine Kapalı kap içindeki malların taranarak saptanması, fotoğraflarının çekilmesi için kullanılan makinalar.

Dağıtılmış Stok – Distributed İnventory Aynı malzeme stoğunun farklı yerlerde bulundurulması.

Doğrudan Kanal – Direct Channel Şirketin, kendi satış elemanlarının, müşterilerine aracısız, doğrudan ürün/hizmet satışı yapması.

Sapma – Diversion Yükün belirli bir yönde ilerlerken, alıcı, varış noktası veya rota değiştirme nedeniyle başka bir yere yönlendirilmesi durumu.

Mezanin Tip Raf Sistemi – Mezzanine Rack System Özellikle küçük ve çok sayıda ürün çeşidinin sözkonusu olduğu durumlarda kullanılan, mal yerleştirme ve toplamayı yapacak personelin boyu ile orantılı olan, tek veya çok katlı platformdan oluşan raf sistemi.

Gazete Satıcısı Problemi – Newsvendor model ; Newsboy model Değişken talebe göre tedârikçiye verilecek sipâriş miktarının belirlenmesinde kullanılan bir matematiksel stok modeli.

Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members Tedarik zincirini yönetmek için kaynaklarını ayırmaya ve riski üstlenmeye hazır olan şirketler.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.