0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Kamyon Römork – Truck Trailer Nedir? Ne demektir?

0

Kamyon Römork – Truck Trailer Nedir? Ne Demektir?

Kamyon Römork – Truck Trailer Nedir? Ne Demektir?, Bir kamyon tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Kamyon Römork – Truck Trailer nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir kamyon tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Kamyon Römork – Truck Trailer sözlük anlamı Bir kamyon tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt Bir gönderimin ya da dağıtımın içeriğinin doğru olduğunun varsayılması ilkesi (Gönderimi yapan personel miktarı kontrol etmez. Faturaları elemek için, barkodlar ve EDI tarafından gönderilen ASN ile birlikte kullanılır.)

Ceza – Penalty Uygunsuzluk durumunda, sözleşmede belirtilen usûller çerçevesinde ödenen miktar.

Üstü Açık Konteyner – Open Top Container Standart konteynere sığmayan veya konteyner kapısından çaka vb. donanım ile yüklenemeyen blok mermer, düz cam, makina gibi yüklerin konduğu, üstü açık konteyner (Gereğinde üstü özel brandalar ile örtülür.)

Yaşam Sonu Yedek Parça Stoğu – End of Life İnventory Yeniden üretilmeyecek ürünlerin ileriye yönelik yedek parça gereksinimlerini karşılayabilmek üzere elde bulundurulan stok miktarı.

RFID Etiketi – Tag, Transponder Üzerine takıldığı ürünlerle ilgili bilgileri, radyo sinyaline cevap vererek ileten nesne.

Ortak Etiket – Compliance Labels İş ortakları tarafından kullanılan standart etiket formatları (Ortak etiketler; sevkiyat, konteyner/palet, koli veya parça etiketleri olarak kullanılır ve genellikle barkodları içerir. Barkod etiketleme yazılım ürünlerinin birçoğu artık şablon olarak düzenlenmiş olup, çok daha yaygın olarak kullanılmakta olan ortak etiket standartlarına sahiptir.)

Nakit Devir Hızı – Cash to Cash Cycle Time Yapılan satınalma harcamasının, satış geliri ile karşılanması arasında geçen süre.

Birim Yük – Unit Load Malzeme elleçleme ekipmanları tarafından, tek bir birim olarak taşınabilen herhangi bir malzeme öbeği (Örneğin palet, kasa, balya vb.)

Hak Talebi – Claim Lojistik faaliyetler sırasında oluşan kayıplar, hasarlar, sözleşme ihlâli veya fahiş fiyatlar nedeniyle oluşan zararın karşılanması için ileri sürülen talep.

Hızlı Tüketim Malları – Fast Moving Consumer Goods (FMCG), Consumer Packaged Goods (CPG) Görece düşük fiyatla ve yüksek devir hızıyla satılan, tüketiciler tarafından sıkça satın alınan ve stokta sürekli bulundurulan tüketim ürünleri.

Özel Marka – Private Label Bir şirketin kendi adı ile tasarladığı, ürettiği veya ürettirdiği ürün (Aynı zamanda şirket markası veya pazarlama markası olarak da adlandırılır.)

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.