0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship Nedir? Ne demektir?

0

Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship Nedir? Ne Demektir?

Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship Nedir? Ne Demektir?, Ambar kapaksız kontener gemisi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Ambar kapaksız kontener gemisi.

Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship sözlük anlamı Ambar kapaksız kontener gemisi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Davet Listesi – Bidders List – Vendors List İhale usulü ile mal veya hizmet satın almak üzere ihaleye davet edilen şirket listesi.

Çalışan Başına Katma Değer Verimliliği – Value Added Productivity Per Employee Yaratılan toplam katma değerin, toplam çalışan sayısına bölünmesi ile elde edilen değer.

Gemi Kiralama Sözleşmesi – Charter Party Gemi sahibi ile bir kişi veya kuruluş arasında yapılan kiralama sözleşmesi.

Talep Ürün veya hizmete yönelik, satın-alma isteğine talep denilmektedir. Ancak talebin oluşabilmesi içinse satın-alma gücünün de yeterli olması gereklidir.

İlk Giren İlk Çıkar – First In First Out (FIFO) Genellikle depolamada ve mâliyetlendirmede kullanılan, depolama için ilk giren malzemenin ilk çıkacağını öngören kural.

Yardımcı Madde – Auxiliary Material Üretim süreçlerinde işlenerek son ürünü elde etmede düşük oranda kullanılan malzemeler.

İkili Kiriş – Beams İki ayak arasında, paletli yükleri taşıyan yatay çift kirişli yapı (Kiriş uzunlukları, yükün özelliğine (boyut ve ağırlık) göre, genellikle 1,2 – 4 m. arasında değişir.)

Fatura – Commercial İnvoice Ürün, miktar, nitelik, satış şekli, ağırlık, adres, tarih vb. bilgilerin bulunduğu, satıcı tarafından düzenlenen evrak.

Yerçekimli Konveyör – Gravity Conveyor Malzemeleri, yerçekimi kuvvetinden yararlanarak taşımada kullanılan konveyör.

İş, Ticaret ve Taşımacılık İçin Elektronik Veri Değişimi – Electronic Data Interchange for Administration, Commerce and Transport (EDIFACT) Uluslararası ticaretin ve taşımacılığın etkinlik ve verimliliğini arttırmak amacıyla ticarî verilerin içeriğine elektronik yoldan ulaşabilmek için geliştirilen bir dünya standardı.

Çuval Arabası – Sack Barrow Çuvala konulmuş malzemeleri taşımakta kullanılan el arabası.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.