0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Mobil Ticaret – m Commerce Nedir? Ne demektir?

0

Mobil Ticaret – m Commerce Nedir? Ne Demektir?

Mobil Ticaret – m Commerce Nedir? Ne Demektir?, Mobil iletişim araçları kullanılarak, ticarî ve idarî işlerin yapılması.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Mobil Ticaret – m Commerce nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Mobil iletişim araçları kullanılarak, ticarî ve idarî işlerin yapılması.

Mobil Ticaret – m Commerce sözlük anlamı Mobil iletişim araçları kullanılarak, ticarî ve idarî işlerin yapılması.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Barkod – Bar Code Otomatik tanımlama teknolojisi kapsamında, bir optik okuyucu aygıt ile okunarak bilgisayar ortamına sayı, karakter ya da bunların karışımı olarak aktarılabilen, farklı kalınlıklardaki çizgi – boşluk kombinasyonları.

İstifleme – Stowing Hacmi dikey yönde kullanmak amacıyla malzemelerin üst üste yığılması.

FIATA – İnternational Federation of Freight Forwarders Association (FIATA) Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Federasyonu?nun kısaltması.

Dayanıksız Mal/Yük – Perishable Freight, Perishabel Commodity Kısa raf ömürlü, soğutma veya ısıtma gibi özel koruyucu hizmetler gerektirebilen, aksi durumda hızlı bozulabilecek veya değerini yitirebilecek yük (Genellikle taze meyve ve sebze için kullanılır)

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı – İnternational Road Transport – Transports İnternationaux Routiers (TIR) (Fransızca) Uluslararası Karayolu Taşımacılığının kısaltılmış adı (Türkiye?de hatalı bir biçimde taşımacılıkta kullanılan bir araç adı olarak da günlük kullanım dilinde geçmektedir)

Gemi Ambarı – Hold Gemilerde yük koymak için kullanılan ambar.

Satıcı Riski – Seller?s Risk Malın gönderilmesine karşın ücretinin ödenmemesi riski.

Net Varlıklar – Net Assets Toplam varlıklardan toplam borçların çıkarılmasıyla elde edilen değer.

Toplam Tedarik Zinciri Yönetimi Maliyeti – Total Supply Chain Management Cost Tedarik zincirinin çeşitli aşamalarındaki faaliyetlerin (sipariş yönetimi, malzeme tedarik, elde bulundurma, finans ve planlama ve bilgi – işlem) maliyetleri toplamı.

Raf Kümesi – Bay Bir koridor boyunca sıralanmış raflardan oluşan dizi, öbek, küme.

Kapasite Kısıtsız Tedarik Zinciri – Uncapacitated Supply Chain Tedarik zincirinde yer alan birimlerin kapasitelerini dikkate almadan yapılan tedârik zinciri yönetimi faaliyetleri.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.