Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Muhabir Banka – Notification Bank Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Muhabir Banka – Notification Bank Nedir? Ne Demektir?

Muhabir Banka – Notification Bank Nedir? Ne Demektir?, Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Muhabir Banka – Notification Bank nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Muhabir Banka – Notification Bank sözlük anlamı Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Sürekli Stok Kontrol Yöntemi – Continuous Stock Review Method Stok düzeylerinin, her stok hareketi sırasında kontrol edildiği stok kontrol yöntemi.

Geçiş Koridoru – Cross Aisle Depolarda, ana koridora dik açı ile bağlanan koridor.

İşletme Yazılımı – Business Application Belirli bir işletme problemini çözmek üzere ya da işletme fonksiyonuna yönelik olarak oluşturulmuş herhangi bir bilgisayar programı, programlar kümesi ya da programlar paketi.

Zonlama – Zone Logic Toplama, yerleştirme ve ikmâl işlemlerini etkin ve verimli bir şekilde yönetmek üzere deponun belirli bölgelere ayrılması.

Vize – Visa Bir devletin kota altında bulunan ürünler için ihracatçı şirketlere verdiği ve o ürünlerin ihraç edilebileceğini gösteren belge.

İşletmeden Tüketiciye – Business to Customer B2C Tedarik zincirinde son müşteriyi de içeren bir sistemdir. Elektronik ortamda yürütülen ticaret içinde en fazla B2C iş süreci geçerlidir.

Uluslararası Denizcilik Örgütü – İnternational Maritime Organization (IMO) Denizcilik sektörüne yönelik düzenlemeler konusunda uzlaşma oluşturmaya çalışan bir Birleşmiş Milletler organizasyonu.

Getiri Oranı – Yield Bir süreçte kullanılan girdiye karşılık olarak elde edilen yararlı çıktı oranı.

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid Diğer tedârikçiler ile rekâbet edebilmek için bir tedârikçinin sunduğu fiyat veya hizmet.

Değer Zinciri Analizi – Value Chain Analysis Bir tedârik zinciri boyunca tüm zincir üyeleri tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili bilgilerin tanımlanmasına yönelik yapısal tasarım yöntemlerinin kullanımı.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply