0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Muhabir Banka – Notification Bank Nedir? Ne demektir?

0

Muhabir Banka – Notification Bank Nedir? Ne Demektir?

Muhabir Banka – Notification Bank Nedir? Ne Demektir?, Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Muhabir Banka – Notification Bank nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Muhabir Banka – Notification Bank sözlük anlamı Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Sürekli Stok Kontrol Yöntemi – Continuous Stock Review Method Stok düzeylerinin, her stok hareketi sırasında kontrol edildiği stok kontrol yöntemi.

Geçiş Koridoru – Cross Aisle Depolarda, ana koridora dik açı ile bağlanan koridor.

İşletme Yazılımı – Business Application Belirli bir işletme problemini çözmek üzere ya da işletme fonksiyonuna yönelik olarak oluşturulmuş herhangi bir bilgisayar programı, programlar kümesi ya da programlar paketi.

Zonlama – Zone Logic Toplama, yerleştirme ve ikmâl işlemlerini etkin ve verimli bir şekilde yönetmek üzere deponun belirli bölgelere ayrılması.

Vize – Visa Bir devletin kota altında bulunan ürünler için ihracatçı şirketlere verdiği ve o ürünlerin ihraç edilebileceğini gösteren belge.

İşletmeden Tüketiciye – Business to Customer B2C Tedarik zincirinde son müşteriyi de içeren bir sistemdir. Elektronik ortamda yürütülen ticaret içinde en fazla B2C iş süreci geçerlidir.

Uluslararası Denizcilik Örgütü – İnternational Maritime Organization (IMO) Denizcilik sektörüne yönelik düzenlemeler konusunda uzlaşma oluşturmaya çalışan bir Birleşmiş Milletler organizasyonu.

Getiri Oranı – Yield Bir süreçte kullanılan girdiye karşılık olarak elde edilen yararlı çıktı oranı.

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid Diğer tedârikçiler ile rekâbet edebilmek için bir tedârikçinin sunduğu fiyat veya hizmet.

Değer Zinciri Analizi – Value Chain Analysis Bir tedârik zinciri boyunca tüm zincir üyeleri tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili bilgilerin tanımlanmasına yönelik yapısal tasarım yöntemlerinin kullanımı.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.