0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Mühendislik Değişiklik Emri – Engineering Change Order (ECO) Nedir? Ne demektir?

0

Mühendislik Değişiklik Emri – Engineering Change Order (ECO) Nedir? Ne Demektir?

Mühendislik Değişiklik Emri – Engineering Change Order (ECO) Nedir? Ne Demektir?, Bir ürün veya süreç niteliklerinin, dokümante edilmiş ve onaylanmış revizyonu.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Mühendislik Değişiklik Emri – Engineering Change Order (ECO) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir ürün veya süreç niteliklerinin, dokümante edilmiş ve onaylanmış revizyonu.

Mühendislik Değişiklik Emri – Engineering Change Order (ECO) sözlük anlamı Bir ürün veya süreç niteliklerinin, dokümante edilmiş ve onaylanmış revizyonu.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Gümrük Tarifesi – Customs Tariff İthalat ve ihracat ürünlerine uygulanacak vergi oranları çizelgesi.

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) Ürün dağıtımında, satıcı şirketin tedârikçi şirket ile birlikte dağıtım zincirindeki stokların yönetimini üstlenmesi.

Sabit Fiyat Sözleşmesi – Fixed – Price Contract Sözleşme dönemince firma tarafından fiyat üzerinde herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı sözünün verildiği sözleşme.

Sell Through Rate Satış oranlarınızı yüzdesel olarak ifade edebileceğiniz bir kavramdır. Tedarikçilerinizden aldığınız ürünleri yüzdesel olarak ne kadar satabildiğinizi göstermektedir. Satış hızınızı saptamak için etkili bir yöntem olsa da, sadece bu oranlara göre hareket etmemek gereklidir. Diğer kriterler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Nakit Devir Hızı – Cash to Cash Cycle Time Yapılan satınalma harcamasının, satış geliri ile karşılanması arasında geçen süre.

Hasar – Damage Malzemelerin nakliyesi, depolanması, elleçlenmesi vb. işlemler sırasında oluşan yırtılma, çatlama, kırılma, bozulma, deforme olma, ıslanma vb. değer kaybına neden olan zararların tümü.

Sağlık Sertifikası – Sanitary Certificate Gıda taşımalarında sıklıkla kullanılan ve taşınan malın hijyenik koşullarda olduğunu belgeleyen bir doküman.

Tüm Test ve Elden Çıkarma Süresi – Total Test and Release Cycle Time Ürünün, üretim başlangıcından sevkiyatına kadar gerçekleştirilen tüm test, doküman kontrolu ve onay süreci süresi.

Ana Güzergah – Main Lines Çıkış ve varış noktaları arasındaki en uygun ve en çok kullanılan yol.

Faaliyet Tabanlı Yönetim – Activity Based Management (ABM) İşletme performansını arttırmak için faaliyet tabanlı mâliyetlendirmenin uygulandığı yönetim şekli.

İltisak Hattı – Connection Line Ana hatlardan depo, fabrika gibi tesislere çekilen demiryolu bağlantı hattı.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.