0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Net Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return On Net Assests Nedir? Ne demektir?

0

Net Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return On Net Assests Nedir? Ne Demektir?

Net Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return On Net Assests Nedir? Ne Demektir?, Kârın, değer kayıpları gözönüne alınıp, mal varlığına bölünmesi ile elde edilen finansal performans göstergesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Net Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return On Net Assests nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Kârın, değer kayıpları gözönüne alınıp, mal varlığına bölünmesi ile elde edilen finansal performans göstergesi.

Net Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return On Net Assests sözlük anlamı Kârın, değer kayıpları gözönüne alınıp, mal varlığına bölünmesi ile elde edilen finansal performans göstergesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Dökme Yük – Bulk Cargo Bir ambalaj içinde olmayan yük.

Sürekli İkmal Programı – Continuous Replenishment Planning (CRP) Üreticiden satış noktalarına doğru sürekli ve hızlı ürün akışını sağlamak için tedârik zinciri içindeki bilgi ve mal akışını düzenleme çalışması (Zincir içindeki bir noktada stokların belirli bir düzey altına inmesi ile sistem tetiklenir ve program devreye girer.)

İade Ürün Yetkisi – Return Product Authorization Genellikle “Garanti/Geri Dönüşüm” bilgisini de içeren, şirketin orijinal ürünleri ile ilgili iade nedenlerini tanımlama yetkisi.

Veri Aktarım Onayı – Transmission Acknowledgment Tüm veri nakli işlemlerinin hatasız olarak gerçekleştiğinin onaylanması.

Gemi Eni – Beam Geminin en geniş yerinin eni.

Öz Yetkinlik – Core Competency Bir şirketin başarısına yönelik temel iş konusu.

Varış Noktasına Göre Genişletilmiş Konsolidasyon – Destination Enhanced Consolidation Varış noktasını dikkate alarak, küçük deniz yüklemeleri ile mâliyetleri düşürme sistemi.

Gelen Malzeme Muayenesi – Incoming Inspection Gelen malzemenin spesifikasyonlara uygunluğunu saptamak üzere yapılan test, muayene vb. faaliyetler.

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider Karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu taşımacılığı yapan şirketler veya depolama şirketleri ile özvarlık bağlantısı olmayan lojistik şirket.

Etiket – Label Üzerine takıldığı ürünle ilgili bilgiler taşıyan metal, plastik, kağıt vd malzemelerden yapılmış nesne.

Vagon Römork – Roadrailer Arka tarafında hem demir, hem lastik tekerleklere sahip olup, bunlar yer değiştirilerek hem demiryolu, hem de karayolunda kullanılabilen römork.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.