0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Onay – Confirmation Nedir? Ne demektir?

0

Onay – Confirmation Nedir? Ne Demektir?

Onay – Confirmation Nedir? Ne Demektir?, Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Onay – Confirmation nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Onay – Confirmation sözlük anlamı Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yanlış Teslîmat – Carrier?s Misdelivery Taşıyıcının sorumlu olduğu malı, gönderilen kişiden başkasına teslim etmesi.

Anahtar Performans Göstergesi – Key Performance İndicator (KPI) Bir şirket veya bölümün stratejik düzeydeki performansını göstermek ve iyileştirme hedeflerini saptamak için kullanılan ölçüm göstergesi (KPI?lar SMART ilkesine uygun olmalıdır)

Kapatma (Closing) Satışın gerçekleştiği ve satın-alma sürecinin sonuçlandığı andır. Müşteri adayı satın-alma kararını vermiştir.

Zeyilnâme – Supplement Supplementary Policy Sigorta poliçesinin yürürlükte bulunduğu dönem içerisinde oluşan değişiklikleri belirtmek için.

Kamyon Römork – Truck Trailer Bir kamyon tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

İstif Modeli – Course Pattern Yüklerin istifleme şekli, sistemi.

Ön Ödeme – Prepaid Ödemenin gönderici tarafından yapılacağını belirten bir taşımacılık terimi.

Denetim İzi – Audit Trail Bir kaydın içeriğini ya da kaynağını etkileyen değişimlerin elle ya da bilgisayarla işaretlenmesi.

Satın Alma Bir ürünün(malın) ya da hizmetin istenilen kalite, zaman, miktar, fiyat ve teslimat kriterleri göz önünde bulundurularak satın alınması (tedarik edilmesi) işlemine satın-alma denilmektedir. Tedarikçilerden mümkün olan en düşük ücretle temin edilmesine satın-alma denilmektedir.

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.