0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Ortak Etiket – Compliance Labels Nedir? Ne demektir?

0

Ortak Etiket – Compliance Labels Nedir? Ne Demektir?

Ortak Etiket – Compliance Labels Nedir? Ne Demektir?, İş ortakları tarafından kullanılan standart etiket formatları (Ortak etiketler; sevkiyat, konteyner/palet, koli veya parça etiketleri olarak kullanılır ve genellikle barkodları içerir. Barkod etiketleme yazılım ürünlerinin birçoğu artık şablon olarak düzenlenmiş olup, çok daha yaygın olarak kullanılmakta olan ortak etiket standartlarına sahiptir.)

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Ortak Etiket – Compliance Labels nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İş ortakları tarafından kullanılan standart etiket formatları (Ortak etiketler; sevkiyat, konteyner/palet, koli veya parça etiketleri olarak kullanılır ve genellikle barkodları içerir. Barkod etiketleme yazılım ürünlerinin birçoğu artık şablon olarak düzenlenmiş olup, çok daha yaygın olarak kullanılmakta olan ortak etiket standartlarına sahiptir.)

Ortak Etiket – Compliance Labels sözlük anlamı İş ortakları tarafından kullanılan standart etiket formatları (Ortak etiketler; sevkiyat, konteyner/palet, koli veya parça etiketleri olarak kullanılır ve genellikle barkodları içerir. Barkod etiketleme yazılım ürünlerinin birçoğu artık şablon olarak düzenlenmiş olup, çok daha yaygın olarak kullanılmakta olan ortak etiket standartlarına sahiptir.)

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Astarya – Lay Days Geminin yükleme veya boşaltma için sözkonusu limanda kalabileceği günlerin oluşturduğu aralık.

İstif Modeli – Course Pattern Yüklerin istifleme şekli, sistemi.

Takdiri Ücret – Arbitrary Beklenmedik yerel koşulları karşılamak üzere normal yük ücretine eklenen masraf.

Sürmeli Palet Rafı – Push Back Rack Genellikle FIFO kuralını uygulamak üzere, arka arkaya sıralanmış bir kanal oluşturan, önceki paleti iterek çoklu palet beslemeyi sağlayan, paletin kanalın bir yönünden verildiği ve diğer yönünden alındığı raf.

İşletmeden İşletmeye – Business to Business B2 BŞirketlerin iş yaptıkları diğer şirketlerle alım – satım süreçlerini elektronik ortam kullanarak gerçekleştirdiği bir tür e – Ticaret.

Kâr Paylaşımlı Sözleşme – Revenue Sharing Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, görece düşük bir düzeyde satıcı tarafından belirlendiği ve buna karşılık alıcının kârının bir yüzdesini satıcı ile paylaştığı sözleşme.

Çeki Listesi (Ambalaj/Koli Listesi) – Packing List Genellikle gönderici tarafından hazırlanan ve her ambalajın/kolinin içinde hangi tür ve miktarda mal olduğunu gösteren liste.

Net Ağırlık – Net Weight İçine konduğu paket veya kabın haricinde ürün ağırlığı. Aracın taşıdığı yükün ağırlığı.

Denetlenebilirlik – Auditability Verilerin, kaynak dokümanlara dayalı, doğruluğunun kanıtlanması kolay olan ve denetçilerin güvenebileceği çağdaş bir bilgi sistemleri özelliği.

İhale Teminatı – Bid Bond – Bid Deposit İhaledeki bir teklif sahibinin, ihâleyi kazandıktan sonra sözleşmeyi reddetmesi durumunda belirli bir miktar paranın üçüncü parti bir finansman şirketi tarafından garanti altına alındığını ve ödeneceğini belirten bir anlaşma.

Hava Konşimentosu – Airwaybill (MAWB & HAWB) IATA üyesi havayolu taşıma şirketleri tarafından düzenlenen, havayolu taşıma senedi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.