0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) Nedir? Ne demektir?

0

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) Nedir? Ne Demektir?

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) Nedir? Ne Demektir?, Ürün dağıtımında, satıcı şirketin tedârikçi şirket ile birlikte dağıtım zincirindeki stokların yönetimini üstlenmesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Ürün dağıtımında, satıcı şirketin tedârikçi şirket ile birlikte dağıtım zincirindeki stokların yönetimini üstlenmesi.

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) sözlük anlamı Ürün dağıtımında, satıcı şirketin tedârikçi şirket ile birlikte dağıtım zincirindeki stokların yönetimini üstlenmesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Gemi Ambar Kapağı – Hatch Gemilerin yük ambarının kapağı.

Geçici Kabul (Depo) – Temporary Admision Depoya gelen malzemelerin kesin kabulünden önce yapılan kabul işlemi (Geçici kabule alınan malzemelere çeşitli kontrol işlemleri uygulanarak kesin kabul işlemine geçilir)

Felaket Önleme Planı – Disaster Recovery Planning Programlar, aygıtlar ve verilerin, önemli hasar ve kayba uğrama olasılığına karşı alınan önlem plânı.

FIATA – İnternational Federation of Freight Forwarders Association (FIATA) Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Federasyonu?nun kısaltması.

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) Sivil havacılık konuları ile ilgilenen, devlet temsilcilerini gerekli yasal düzenlemeleri yapmak üzere biraraya getiren Birleşmiş Milletler birimi.

Avrasya Demiryolu Hattı – Eurasian Land Bridge; Eurasian Continental Bridge Doğu Asya?yı Avrupa?ya Rusya üzerinden bağlayan demiryolu hattı.

Üretim – Production Malzeme, işçilik, enerji, makina vb. üretim kaynaklarını kullanarak kullanıcılar için yararlı ürün ve/veya hizmetler oluşturulması.

Uyumluluk – Adaptability Pazarı yeniden şekillendiren sosyo – ekonomik, demografik, politik, teknolojik, vd. yapısal değişimlere uyum sağlayabilmek üzere tedârik zinciri tasarımını değiştirebilmek; strateji, ürün ve teknolojilere göre tedârik ağını yenileyebilmek.

Faaliyet Tabanlı Yönetim – Activity Based Management (ABM) İşletme performansını arttırmak için faaliyet tabanlı mâliyetlendirmenin uygulandığı yönetim şekli.

İnternet – İnternet Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bilgisayar ağlarının birbirine bağlanmasını sağlayan evrensel bilgisayar ağı.

Raf – Shelf, Rack Depolarda düzeni sağlamak, üzerine ürün koymak, yükseliği kullanabilmek ve malı korumak amacıyla kullanılan, sürekli sabit olan veya gerektiğinde ölçüleri ayarlanabilen, metal, ahşap veya plastik malzemeden yapılmış bir depolama donanımı.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.