0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider Nedir? Ne demektir?

0

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider Nedir? Ne Demektir?

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider Nedir? Ne Demektir?, Karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu taşımacılığı yapan şirketler veya depolama şirketleri ile özvarlık bağlantısı olmayan lojistik şirket.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu taşımacılığı yapan şirketler veya depolama şirketleri ile özvarlık bağlantısı olmayan lojistik şirket.

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider sözlük anlamı Karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu taşımacılığı yapan şirketler veya depolama şirketleri ile özvarlık bağlantısı olmayan lojistik şirket.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Çevrim Süresi – Cycle Time Bir iş sürecini tamamlamak için geçen süre (Örneğin bir sipârişten teslîmata kadar olan süre)

Göz Yerleştirme – Slotting Depoda toplama lokasyonlarında raf gözünde ürün yerleşiminin eniyilenmesi ile ilgili faaliyet (Birçok depo yönetimi yazılımı; toplama sıklığını, hacimsel kullanımı, toplanan malzemenin elleçlenen kısmının boyut olarak en az olmasını dikkate alan bu fonksiyona sahiptir.)

Veri Aktarım Onayı – Transmission Acknowledgment Tüm veri nakli işlemlerinin hatasız olarak gerçekleştiğinin onaylanması.

Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments İntermodal yük gönderilerinin; varolan taşımacılık sistemi ile bütünleşik ve otomatik şeklide transferi projesi.

Paket – Package Ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak; pazarlama, taşıma, depolama, dağıtım işlemlerini kolaylaştıran, metal, plastik, karton vb. malzemelerden yapılmış kap.

Gizli Geçiş – Secret Crossing Kaçakçıların, ülke sınırlarından, küçük araçları ile yakalanmamak üzere, genelde çok kontrol edilmeyen kapılardan geceleri geçiş durumu.

Habersiz Gönderici – Naive Host Gönderici firmaların, yasal olmayan işlere haberleri olmadan karıştırılmaları durumu (Örneğin; kaçakçılar yasal olmayan mallarını yasal mallarının yanında ve yasal gönderici firmanın haberi olmadan göndertebilirler)

İade Ürün Yetkisi – Return Product Authorization Genellikle “Garanti/Geri Dönüşüm” bilgisini de içeren, şirketin orijinal ürünleri ile ilgili iade nedenlerini tanımlama yetkisi.

Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt Bir gönderimin ya da dağıtımın içeriğinin doğru olduğunun varsayılması ilkesi (Gönderimi yapan personel miktarı kontrol etmez. Faturaları elemek için, barkodlar ve EDI tarafından gönderilen ASN ile birlikte kullanılır.)

RF Terminal – Radio Frequency Terminal Radyo Frekansı teknolojisini kullanarak ilgili verilerin bilgisayar ile karşılıklı iletimini sağlayan aygıt.

Aktarım Süresi – Float Dokümanların, ödemelerin, ticarî iş yapan bir kurumdan diğerine ulaşması için gereken zaman.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.