Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Palet Havuzları – Pallet Pools Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Palet Havuzları – Pallet Pools Nedir? Ne Demektir?

Palet Havuzları – Pallet Pools Nedir? Ne Demektir?, Bir grup firmanın paletlerini aralarında paylaştıkları sistem.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Palet Havuzları – Pallet Pools nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir grup firmanın paletlerini aralarında paylaştıkları sistem.

Palet Havuzları – Pallet Pools sözlük anlamı Bir grup firmanın paletlerini aralarında paylaştıkları sistem.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Mobil Depoculuk – Mobile Warehousing Müşteri hizmet düzeyi ve devri yüksek olan yiyecek – içecek gibi malların, özellikle yoğun satış dönemi veya saatlerinde belirli noktalarda mobil araçlar üzerinde bulundurulması.

Kara Köprüsü – Mini Land Bridge (MLB) Yerel, bölgesel ve hattâ uluslararası ticarî akışların gözönüne alınarak, kara parçasını bir köprü gibi düşünerek geçmek (Örneğin; Asya?dan Avrupa?ya Pasifik Okyanusu üzerinden gidecek bir yükün, A.B.D.?nin batı kıyısına gemiyle götürülmesi, oradan demiryolu ile Amerika kıtasını geçererk, Atlantik Okyanusu üzerinden gemi ile Avrupa?ya gönderilmesi.)

Gümrük İzin Belgesi – Clearance Tüm yasal gerekliliklerin karşılandığına ve aracın ayrılabileceğine ilişkin gümrük belgesi.

Hammadde – Raw Material Üretim süreçlerinde işlenerek son ürünü elde etmede yüksek oranda kullanılan malzemeler.

Güzergah – Route İnsan, mal, araç, hizmet veya bilginin, önceden belirlenmek üzere harekete başlama ve bitiş noktaları arasında izleyeceği yol.

Kapasite Planlama – Capacity Planning Lojistik ve tedârik zinciri gereksinimlerini doğru zaman ve yerde karşılamak üzere gerekli kaynakların temini.

Rassal Depolama Politikası – Random Storage Policy Ürünlerin hangi stok alanına depolanacağı kararlarını operatörlere ve/veya bir yazılım sistemine bırakan, ürünlerin herhangi bir lokasyona konulmasına izin veren ve etkin hacim kullanımını sağlayan politika.

Net Ton – Gross Revenue Tonnage (GRT) Net Tonnage Geminin yük koyma bölgeleri gibi ticarî alanlarının hacminin ölçüsü.

Mal Bedeline Göre Ücretlendirme – Ad Valorem “Değere göre” anlamına gelen Latince terim (Taşımacılık ücreti, taşınan malların değerlerine göre belirlenir)

Sapma – Diversion Yükün belirli bir yönde ilerlerken, alıcı, varış noktası veya rota değiştirme nedeniyle başka bir yere yönlendirilmesi durumu.

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee İthal edilen ve satış sonrası bakım – onarıma tâbi ürünler için bakanlıkça verilen ve ithalatı yapan firmanın satış ve satış sonrası hizmet taahhütlerini içeren belge.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply