0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid Nedir? Ne demektir?

0

Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid Nedir? Ne Demektir?

Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid Nedir? Ne Demektir?, Diğer tedârikçiler ile rekâbet edebilmek için bir tedârikçinin sunduğu fiyat veya hizmet.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Diğer tedârikçiler ile rekâbet edebilmek için bir tedârikçinin sunduğu fiyat veya hizmet.

Rekabetçi Fiyat – Competitive Bid sözlük anlamı Diğer tedârikçiler ile rekâbet edebilmek için bir tedârikçinin sunduğu fiyat veya hizmet.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Hızlandırma – Expediting Malların hızlandırılmış bir şekilde taşınması.

RO – RO Taşımacılığı – Roll On Roll Off (RO – RO) Transportation Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının Ro – Ro gemilerine bindirilerek uzun mesafenin denizyolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

Bağımsız Ticaret Değişimi – İndependent Trading Exchange (ITE) E – Pazar alanı veya sanal ticaret ağında B2B ile eş anlamlı olarak kullanılan terim.

İkmal – Replenishment Malzemenin depolama süreci aşamaları arasında farklı ambalaj biçimleri ve/veya depolama lokasyonları hâlindeki akışının (bulunabilirliğinin – tedâriğinin) sağlanması (Örneğin paletli stoklamadan kutulu stoklamaya, kutulu stoklamadan adetsel stoklamaya geçiş gibi)

Paletleme – Palletizing Ürünün, taşınmak ve depolanmak üzere paletlerde istiflenmesi.

Sefer Sözleşmesi – Trip Charter, Voyage Charter Yük taşıma ile ilgili olarak, salt sefer bazında geçerli olan sözleşme.

Fiyat İndirimli Sözleşme – Price Discount Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, satıcı tarafından belirlendiği ve satılamayan ürünler için geri ödeme oranının, ürünün alıcı satış fiyatına göre değiştiği sözleşme.

Adil Paylaşım – Fair Share Allocation Her birime gereksinimine uygun bir stok payı verilmesi.

İade İşlemleri Maliyeti – Return Processing Cost Onarım, yenileme, fazlalık, eskime, yaşam süresinin dolması, sorunların teşhisi, ürünlerin değiştirilmesi, ekolojik etmenler gibi nedenlerden dolayı oluşan iade işlemlerinin mâliyeti (Bu mâliyet, iade sipâriş yönetimi, iade taşımaları, geri kazanım, finans, bilgi – işlem, imhâ ve garanti mâliyetlerini kapsar.)

X – Ray Makinası – X – Ray Machine Kapalı kap içindeki malların taranarak saptanması, fotoğraflarının çekilmesi için kullanılan makinalar.

Bekleme Süresi – Dwell Time Yükün fiziksel olarak hareket etmediği süre.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.