0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

RO – LA Taşımacılığı – Rolling Road (ROllende LAndstrasse) (RO – LA) Transportation Nedir? Ne demektir?

0

RO – LA Taşımacılığı – Rolling Road (ROllende LAndstrasse) (RO – LA) Transportation Nedir? Ne Demektir?

RO – LA Taşımacılığı – Rolling Road (ROllende LAndstrasse) (RO – LA) Transportation Nedir? Ne Demektir?, Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının vagonlara bindirilerek uzun mesafenin demiryolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan RO – LA Taşımacılığı – Rolling Road (ROllende LAndstrasse) (RO – LA) Transportation nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının vagonlara bindirilerek uzun mesafenin demiryolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

RO – LA Taşımacılığı – Rolling Road (ROllende LAndstrasse) (RO – LA) Transportation sözlük anlamı Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının vagonlara bindirilerek uzun mesafenin demiryolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Bayrak – Flag Gemilerin hangi ülkeye kayıtlı olduğunu ifâde eden bez.

İhale Örnek Dosyası – Bid Award File Gelecekteki fiyat teklifleri için karşılaştırabilir bilgi sağlamak veya gizli anlaşmaların olup olmadığının saptamak üzere ihaleye giren firmalara yönelik olarak hazırlanan dosya veya numûne.

Ceza – Penalty Uygunsuzluk durumunda, sözleşmede belirtilen usûller çerçevesinde ödenen miktar.

Üretim – Production Malzeme, işçilik, enerji, makina vb. üretim kaynaklarını kullanarak kullanıcılar için yararlı ürün ve/veya hizmetler oluşturulması.

İhale Açma – Bid Opening İhâle için tedârikçi şirketlerin davet edilmesi.

ABC Sınıflandırma Yöntemi – ABC Classification Method Stokta bulunan malzemelerin devir hızı, miktar, değer vb. ölçütlere göre sınıflandırılması.

Teslim Ürünün son alıcıya dağıtım kanalları vasıtasıyla ulaştırılmasıdır.

Mallar Alındı Notu – Goods Received Note (GRN) Malzeme ve ürünleri alan tarafından düzenlenen belge.

RFID Etiketi – Tag, Transponder Üzerine takıldığı ürünlerle ilgili bilgileri, radyo sinyaline cevap vererek ileten nesne.

Yirmi Ayak Eşdeğeri – Twenty Equivalent Unit (TEU) Konteyner terminolojisinde kullanılan ve 20 feet?lik (6,08 m?lik) konteynere karşılık gelen bir ölçü birimi (Konteyner gemilerinin ve limanlarının kapasiteleri TEU ile belirtilir. 40 feet?lik (12,16 m.?lik) bir konteyner 2 TEU demektir.)

İstif Sırası – Course, Tier Yükleri birim yük hâlinde istiflenecek şekilde gruplanması.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.