0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship Nedir? Ne demektir?

0

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship Nedir? Ne Demektir?

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship Nedir? Ne Demektir?, Karayolunda kullanılan yük araçlarını taşıyan, sözkonusu araçların tekerlekler üzerinde yürüyerek yüklendiği ve boşaltıldığı özel tip gemi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Karayolunda kullanılan yük araçlarını taşıyan, sözkonusu araçların tekerlekler üzerinde yürüyerek yüklendiği ve boşaltıldığı özel tip gemi.

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship sözlük anlamı Karayolunda kullanılan yük araçlarını taşıyan, sözkonusu araçların tekerlekler üzerinde yürüyerek yüklendiği ve boşaltıldığı özel tip gemi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Adres – Address Depoda yüklerin konulacağı lokasyonların konumlarını belirlemek için kullanılan, sayı ve karakterlerden oluşan bir kombinasyon.

Talebe Göre Paketleme – Package on Demand Müşteri isteklerini dikkate alarak, ürünlerin paketlenmesine yönelik katma değerli hizmet.

Varış Noktası – Arrival Taşımacılıkta yük veya yolcunun götürüleceği yer veya nokta.

Dip Tarama – Dredging Deniz, nehir, kanal tabanındaki çamurun kazılarak gemilerin ilerlemesi veya yanaşması için derinlik kazandırılması.

Toplam Lojistik Maliyeti – Total Logistics Cost Taşıma, depolama, stok, sipariş yönetimi, genel yönetim maliyetlerinin toplamı.

Teslim Ürünün son alıcıya dağıtım kanalları vasıtasıyla ulaştırılmasıdır.

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee İthal edilen ve satış sonrası bakım – onarıma tâbi ürünler için bakanlıkça verilen ve ithalatı yapan firmanın satış ve satış sonrası hizmet taahhütlerini içeren belge.

Takım Bozma – Non kitting Monte edilmiş bir takımın, bileşenlerine veya parçalarına ayrıştırılması, demontajı.

Varış Noktası – Arrival Taşımacılıkta yük veya yolcunun götürüleceği yer veya nokta.

Rezerve Stok – Allocated Stock Belli bir ürün için açılan iş veya sipâriş emri çerçevesinde gerekli miktarda ayırılmış stok.

Raf – Shelf, Rack Depolarda düzeni sağlamak, üzerine ürün koymak, yükseliği kullanabilmek ve malı korumak amacıyla kullanılan, sürekli sabit olan veya gerektiğinde ölçüleri ayarlanabilen, metal, ahşap veya plastik malzemeden yapılmış bir depolama donanımı.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.