Biymed Eğitim Telefon Numarası

RO – RO Taşımacılığı – Roll On Roll Off (RO – RO) Transportation Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

RO – RO Taşımacılığı – Roll On Roll Off (RO – RO) Transportation Nedir? Ne Demektir?

RO – RO Taşımacılığı – Roll On Roll Off (RO – RO) Transportation Nedir? Ne Demektir?, Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının Ro – Ro gemilerine bindirilerek uzun mesafenin denizyolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan RO – RO Taşımacılığı – Roll On Roll Off (RO – RO) Transportation nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının Ro – Ro gemilerine bindirilerek uzun mesafenin denizyolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

RO – RO Taşımacılığı – Roll On Roll Off (RO – RO) Transportation sözlük anlamı Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının Ro – Ro gemilerine bindirilerek uzun mesafenin denizyolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Senaryo Planlaması – Scenario Planning Olası koşulların zamana göre değişimini öngörerek seçenek uygulamalara yönelik etkin kararların verilmesinde kullanılan bir plânlama yaklaşımı.

Lardner Kuralı – Lardner Law Taşıma mâliyetleri yarıya indirilirse ürünlerin sunulabileceği pazar alanının 4 kat artacağını ifâde eden kural.

Teslim Ürünün son alıcıya dağıtım kanalları vasıtasıyla ulaştırılmasıdır.

Dengelenmiş Performans Kartı – Balanced Scorecard Finansal ve finansal olmayan iş performansı ölçümlerinin dengesinden oluşan sistematik bir performans değerlendirme sistemi.

Transpalet – Pallet Jack Depoda sipâriş toplama, araç yükleme ve boşaltma işlemlerinde kullanılan, alçak konumlarda çalışmaya elverişli malzeme elleçleme ekipmanı.

Üretim Yönetimi Derneği – The Association for Operations Management (APICS) APICS, merkezi Chicago – Illinois / ABD olan, üretim/operasyon yönetimi, envanter, tedârik zinciri, malzeme yönetimi, satınalma ve lojistik alanlarında küresel olarak lider ve bilgi sağlayıcı, önceki açılımı American Production and Inventory Control Society olan kurum.

Dara – Tare Weight Taşıma kabının boş ağırlığı. Taşıma aracının boş ağırlığı.

Mal Kabul Alanı – Receiving Dock Depoya gelen malzemenin kabul işlemlerinin yürütüldüğü alan.

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı – İnternational Road Transport – Transports İnternationaux Routiers (TIR) (Fransızca) Uluslararası Karayolu Taşımacılığının kısaltılmış adı (Türkiye?de hatalı bir biçimde taşımacılıkta kullanılan bir araç adı olarak da günlük kullanım dilinde geçmektedir)

Etiketleme – Labelling Etiket ile ürün tâkibi yapılan depolarda, ürünün depoya alınmadan önce ürüne uygulanan kodlama işlemi.

Özel Marka – Private Label Bir şirketin kendi adı ile tasarladığı, ürettiği veya ürettirdiği ürün (Aynı zamanda şirket markası veya pazarlama markası olarak da adlandırılır.)

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply