0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Sabit Fiyat – Fixed Price Sale Nedir? Ne demektir?

0

Sabit Fiyat – Fixed Price Sale Nedir? Ne Demektir?

Sabit Fiyat – Fixed Price Sale Nedir? Ne Demektir?, Üzerinde hiç bir şekilde değişiklik yapılmayan fiyat.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Sabit Fiyat – Fixed Price Sale nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Üzerinde hiç bir şekilde değişiklik yapılmayan fiyat.

Sabit Fiyat – Fixed Price Sale sözlük anlamı Üzerinde hiç bir şekilde değişiklik yapılmayan fiyat.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yanlış Teslîmat – Carrier?s Misdelivery Taşıyıcının sorumlu olduğu malı, gönderilen kişiden başkasına teslim etmesi.

İhale Örnek Dosyası – Bid Award File Gelecekteki fiyat teklifleri için karşılaştırabilir bilgi sağlamak veya gizli anlaşmaların olup olmadığının saptamak üzere ihaleye giren firmalara yönelik olarak hazırlanan dosya veya numûne.

Promosyon – Promotion Satışı artırmak için yapılan yenilikler veya sunulan avantajlar.

Elektronik Pazar – Electronic Marketplace Birçok alıcı ve satıcının bir araya gelerek iletişim kurduğu ve alışveriş yaptığı sanal ortam.

Değer Algılanan faydaların fiyata oranlarına “değer” adı verilmektedir.

Besleyici Gemi – Feeder Vessel Genelde kapasitesi 1.000 TEU?dan az, yükü ana yükleme limanına götürmek amacıyla kullanılan küçük tonajlı gemi.

Toptan Fiyat Sözleşmesi – Wholesale Price Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, tedârikçi tarafından belirlendiği sözleşme.

İltisak Hattı – Connection Line Ana hatlardan depo, fabrika gibi tesislere çekilen demiryolu bağlantı hattı.

Sağlık Sertifikası – Sanitary Certificate Gıda taşımalarında sıklıkla kullanılan ve taşınan malın hijyenik koşullarda olduğunu belgeleyen bir doküman.

Tedarikçi Bir mal veya hizmetik kullanılmak/tüketilmek üzere elde edilmesinde rol oynarlar. Temin etme işlemini perakendeciler için sağlarlar. Toptancı firmalar olarak da adlandırılmaktadırlar.

Tahmin – Forecasting Sezgi, deneyim ve verilere dayanarak; gelecekteki belli bir zaman aralığı için, tahmini istenen parametrelere (satış, tüketim, enflasyon, nüfus vb.) ilişkin değerlerin kestirilmesi, öngörülmesi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.