0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Nedir? Ne demektir?

0

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Nedir? Ne Demektir?

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Nedir? Ne Demektir?, Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot sözlük anlamı Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

İade Ürün Belgesi – Return Material Authorization (RMA), Return Goods Authorization (RGA) Geri gönderilen ürünün şirketin orijinal ürünü olduğunu gösteren ve iade nedenini belirten form.

Birimleştirme – Unitization Yükün konteyner, kasa, koli, balya vb. biçimlerde aynı birim ile ifâde edilmesi.

Çift Kat – Double – Stack Kamyon, vagon gibi taşıma araçlarının üst hacminden yararlanmak üzere çift katlı yükleme yapılması.

Doğrudan Kanal – Direct Channel Şirketin, kendi satış elemanlarının, müşterilerine aracısız, doğrudan ürün/hizmet satışı yapması.

Lojistik Optimizasyonu – Logistics Optimization Lojistik faaliyetler ve sistemlerin; yöneylem araştırması, istatistiksel karar verme vb. yaklaşımlar kullanılarak modellenmesi, öngörülen amaçlar doğrultusunda uygun çözüm seçeneklerinin elde edilmesi ve çözümlerin testinin yapılması.

İstifleme Yüksekliği – Stacking Height Yükün üstüste konulabileceği veya yerleştirilebileceği en fazla yükseklik.

Adresteki Stok Doğruluğu – Inventory Balance Location Accuracy Bir lokasyonda bir malzemeye ait stok miktarının, belirlenmiş toleranslar dahilinde olması.

Paketleme – Packaging Ürünlerin; pazarlama, depolama, taşıma veya dağıtım amacıyla, uygun paketleme malzemeleri kullanılarak ve miktar, güvenlik vb. koşullar dikkate alınarak biraraya getirilmesi.

Gelen Malzeme Muayenesi – Incoming Inspection Gelen malzemenin spesifikasyonlara uygunluğunu saptamak üzere yapılan test, muayene vb. faaliyetler.

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship Karayolunda kullanılan yük araçlarını taşıyan, sözkonusu araçların tekerlekler üzerinde yürüyerek yüklendiği ve boşaltıldığı özel tip gemi.

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.