Biymed Eğitim Telefon Numarası

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Nedir? Ne Demektir?

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Nedir? Ne Demektir?, Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot sözlük anlamı Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

İade Ürün Belgesi – Return Material Authorization (RMA), Return Goods Authorization (RGA) Geri gönderilen ürünün şirketin orijinal ürünü olduğunu gösteren ve iade nedenini belirten form.

Birimleştirme – Unitization Yükün konteyner, kasa, koli, balya vb. biçimlerde aynı birim ile ifâde edilmesi.

Çift Kat – Double – Stack Kamyon, vagon gibi taşıma araçlarının üst hacminden yararlanmak üzere çift katlı yükleme yapılması.

Doğrudan Kanal – Direct Channel Şirketin, kendi satış elemanlarının, müşterilerine aracısız, doğrudan ürün/hizmet satışı yapması.

Lojistik Optimizasyonu – Logistics Optimization Lojistik faaliyetler ve sistemlerin; yöneylem araştırması, istatistiksel karar verme vb. yaklaşımlar kullanılarak modellenmesi, öngörülen amaçlar doğrultusunda uygun çözüm seçeneklerinin elde edilmesi ve çözümlerin testinin yapılması.

İstifleme Yüksekliği – Stacking Height Yükün üstüste konulabileceği veya yerleştirilebileceği en fazla yükseklik.

Adresteki Stok Doğruluğu – Inventory Balance Location Accuracy Bir lokasyonda bir malzemeye ait stok miktarının, belirlenmiş toleranslar dahilinde olması.

Paketleme – Packaging Ürünlerin; pazarlama, depolama, taşıma veya dağıtım amacıyla, uygun paketleme malzemeleri kullanılarak ve miktar, güvenlik vb. koşullar dikkate alınarak biraraya getirilmesi.

Gelen Malzeme Muayenesi – Incoming Inspection Gelen malzemenin spesifikasyonlara uygunluğunu saptamak üzere yapılan test, muayene vb. faaliyetler.

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship Karayolunda kullanılan yük araçlarını taşıyan, sözkonusu araçların tekerlekler üzerinde yürüyerek yüklendiği ve boşaltıldığı özel tip gemi.

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply