0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy Nedir? Ne demektir?

0

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy Nedir? Ne Demektir?

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy Nedir? Ne Demektir?, Taşımacılığın etkin ve verimli yapılmasından doğacak kazancın, âdil paylaşımı için uygulanan şeffaf mâliyetlendirme çalışması.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Taşımacılığın etkin ve verimli yapılmasından doğacak kazancın, âdil paylaşımı için uygulanan şeffaf mâliyetlendirme çalışması.

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy sözlük anlamı Taşımacılığın etkin ve verimli yapılmasından doğacak kazancın, âdil paylaşımı için uygulanan şeffaf mâliyetlendirme çalışması.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Takım Bozma – Non kitting Monte edilmiş bir takımın, bileşenlerine veya parçalarına ayrıştırılması, demontajı.

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy Taşımacılığın etkin ve verimli yapılmasından doğacak kazancın, âdil paylaşımı için uygulanan şeffaf mâliyetlendirme çalışması.

Ağ Geçidi – Gateway Taşıyıcılar arasında yük bilgisinin değiştirilme noktası veya iki taşımacılık sistemi arasında bilginin serbestçe aktığı kanal.

Kâr Paylaşımlı Sözleşme – Revenue Sharing Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, görece düşük bir düzeyde satıcı tarafından belirlendiği ve buna karşılık alıcının kârının bir yüzdesini satıcı ile paylaştığı sözleşme.

Hurda – Scrap İşletme açısından, değerini kaybeden ancak geri dönüşüme tâbi tutulduğunda değer kazanabilecek ama miktarı tam olarak öngörülemeyen mal, demirbaş.

Gros Ton – Gross Tonnage Geminin tüm kapalı hacimlerinin ölçüsü (Geminin boyutları ile ilişkilidir)

Gerçek Değerleme – Actual Valuation Değere göre taşımacılık ücreti uygulamalarında göndericinin konşimentoda belirttiği gerçek ürün değeri.

Rampa – Stage/Ramp Taşıma aracının kasası ile yükleme bölgesinin aynı yükseklik düzeyinde olmasını sağlayan ve böylece malzemenin boşaltma ve yükleme işlemlerini kolaylaştıran alan.

İhale Numunesi – Bid Sample İhaleyi açan şirkete verilmek üzere, ihâleye katılan tedârikçiler tarafından hazırlanan ve ihâle şartlarını karşıladığı düşünülen örnek, numûne (Bu örnekler, ihale şartlarını karşılamak üzere, test amacıyla kullanılırlar)

İlk Kademe Tedarikçi – First Tier Supplier Bir şirketin malları doğrudan tedârik ettiği kuruluş.

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy Taşımacılığın etkin ve verimli yapılmasından doğacak kazancın, âdil paylaşımı için uygulanan şeffaf mâliyetlendirme çalışması.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.