0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments Nedir? Ne demektir?

0

Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments Nedir? Ne Demektir?

Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments Nedir? Ne Demektir?, İntermodal yük gönderilerinin; varolan taşımacılık sistemi ile bütünleşik ve otomatik şeklide transferi projesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İntermodal yük gönderilerinin; varolan taşımacılık sistemi ile bütünleşik ve otomatik şeklide transferi projesi.

Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments sözlük anlamı İntermodal yük gönderilerinin; varolan taşımacılık sistemi ile bütünleşik ve otomatik şeklide transferi projesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Kapalı Zarf Usülü İhale – Sealed Bid Önceden belirlenmiş ve duyurulmuş bir süre içinde, tekliflerin kapalı zarf içinde alındığı ve içeriğinin hiç kimse tarafından görülmediği ihâle.

Hızlı Tüketim Malları – Fast Moving Consumer Goods (FMCG), Consumer Packaged Goods (CPG) Görece düşük fiyatla ve yüksek devir hızıyla satılan, tüketiciler tarafından sıkça satın alınan ve stokta sürekli bulundurulan tüketim ürünleri.

İntermodal Quality – İQ İntermodal ağların ve terminallerin kalitesinin geliştirilmesine yönelik proje.

Dar Koridor – Narrow Aisle Paletlerin raflara yüklenmesi ve boşaltılmasında yandan yüklemeli çakaların (reach truck) kullanıldığı koridor (Bu tip koridorların genişliği, 240 – 300 cm. arasında olup depo alanı kullanımı açısından daha verimlidir.)

Fason Üretim – Subcontract Production Yarı ürün veya ürünlerin, malzemesini vererek veya vermeyerek, belirlenmiş koşullara uygun şekilde, kendi adına başka işletmelerde ürettirilmesi.

İade – Return Müşterinin, bir bedel ödeyerek satın aldığı malları, hasarlı olmasından dolayı ya da diğer nedenlerle (beğenmeme, parasını ödeyememe, sezon sonu olması, konsinye stok vb.) geri vermesi.

Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members Tedarik zincirini yönetmek için kaynaklarını ayırmaya ve riski üstlenmeye hazır olan şirketler.

Takımlaştırma – Kitting Bileşenlerin veya parçaların, belirlenmiş spesifikasyonlara uygun olarak monte edilmesi (Kit hâline getirme)

En Az Toplam İşlem İlkesi – Principle of Minimum Total Transactions Tedarik zinciri boyunca gerçekleştirilen toplam işlem sayısını en aza indirme ilkesi (Tedârik zincirini yönetmenin bir amacı, bu ilkeyi uygulamaktır.)

İhracat Bildirim Formu – Export Declaration Form İhracatçı tarafından devlete verilen ve ihraç ürünleri hakkında temel bilgileri içeren form.

Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes Havayolu şirketlerinin bir havalimanının aktarma merkesi olması konusunda anlaşmaları (Yükler öncelikle bu merkeze gider ve oradan dağıtılır. Bu durum, yükün doğrudan uçuş yapması olasılığını azaltır, ancak toplam verimliliği arttırır.).

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.