0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Toplama Gözü – Picking Cell Nedir? Ne demektir?

0

Toplama Gözü – Picking Cell Nedir? Ne Demektir?

Toplama Gözü – Picking Cell Nedir? Ne Demektir?, Toplama, yerleştirme ve ikmâl işlemlerinde kullanılmak üzere, her bir parça için önceden belirlenmiş yer.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Toplama Gözü – Picking Cell nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Toplama, yerleştirme ve ikmâl işlemlerinde kullanılmak üzere, her bir parça için önceden belirlenmiş yer.

Toplama Gözü – Picking Cell sözlük anlamı Toplama, yerleştirme ve ikmâl işlemlerinde kullanılmak üzere, her bir parça için önceden belirlenmiş yer.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Işıklı Toplama – Pick to Light Her bir toplama lokasyonunda bulunan ışıkların yanma durumuna göre toplamanın gerçekleştirilmesi kuralı (Sistem, toplama yapılacak sonraki lokasyondaki ışığı yakmak ve toplanacak miktarı göstermek üzere bir yazılım kullanır)

Faaliyet Tabanlı Yönetim – Activity Based Management (ABM) İşletme performansını arttırmak için faaliyet tabanlı mâliyetlendirmenin uygulandığı yönetim şekli.

Pareto Eniyilemesi – Pareto İmproving, Pareto Efficiency, Pareto Optimality Bir çıktının, sonucun veya seçeneğin; varolan tüm ölçütler dikkate alındığında en az bir ölçüt için diğer tüm çıktı, sonuç veya seçeneklerden daha iyi olma durumu.

Sandık – Crate Çivi, civata vb. bağlantı elemanları ile rijit hâle getirilmiş bir taşıma kabı.

Raf Kümesi – Bay Bir koridor boyunca sıralanmış raflardan oluşan dizi, öbek, küme.

Sürşarj – Overload Aracın taşıma kapasitesinin üzerinde yüklenmesi.

Aktarım Süresi – Float Dokümanların, ödemelerin, ticarî iş yapan bir kurumdan diğerine ulaşması için gereken zaman.

Satış İndirimli Sözleşme – Sales Rebate Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, satıcı tarafından belirlendiği ve belli bir hedef değerin aşılması durumunda, satıcının satılan her fazla ürün için alıcıya iskonto yaptığı sözleşme.

Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) – Harmonized Tariff Schedule (HTS) Ürün ve kaynağın ülkesine bağlı olarak ithal edilen mallar için ne kadar vergi isteneceğinin listelendiği bir doküman.

Çok Aşamalı Stok – Multi – Echelon İnventory Müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere tedârik zincirinde farklı aşamalardaki stoklar.

Elde Bulundurmama – Out of Stock,Stock – out Talep olmasına rağmen, satış veya teslîmat için belli bir noktada yeterince stok olmamasından kaynaklanan sorun.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.