Toplama Listesi Satırı – Pick Line Nedir? Ne demektir?

0

Toplama Listesi Satırı – Pick Line Nedir? Ne Demektir?

Toplama Listesi Satırı – Pick Line Nedir? Ne Demektir?, Sipârişleri toplamada kolaylık sağlamak üzere, toplanacak ürünlerin belli ölçütlere göre sıralanmış listesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Toplama Listesi Satırı – Pick Line nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Sipârişleri toplamada kolaylık sağlamak üzere, toplanacak ürünlerin belli ölçütlere göre sıralanmış listesi.

Toplama Listesi Satırı – Pick Line sözlük anlamı Sipârişleri toplamada kolaylık sağlamak üzere, toplanacak ürünlerin belli ölçütlere göre sıralanmış listesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Çevre Dostu Paketleme – Environmentally Friendly Packaging Geri dönüşümlü konteyner veya kap, doğada çözülebilen ambalaj malzemeleri kullanımı vb. yollar ile ambalaj malzemelerinin doğaya vereceği zararın en aza indirilmesi.

Yarı Ürün – Semi finished Product Üretim işlemleri tamamlanmamış, ürün hâline dönüştürülmemiş olan malzemeler.

Ordino – Delivery Order Malzeme nihaî noktaya geldikten sonra gümrükten çekilebilmesi için ithalatçıya verilen belge.

Kapasite Kısıtsız Tedarik Zinciri – Uncapacitated Supply Chain Tedarik zincirinde yer alan birimlerin kapasitelerini dikkate almadan yapılan tedârik zinciri yönetimi faaliyetleri.

Acente – Agency Bir lojistik şirketin merkez kuruluşu dışında bir bölgede, onun adına hizmet veren kuruluş veya birey (Genellikle tam yük bazında çalışırlar)

Yükleme – Loading Sevk amacıyla malzemelerin tren, uçak, kamyon vb. bir araca güvenli bir şekilde yüklenmesi işlemi.

Kanal Ortakları – Channel Partners Bir ürün ailesini üretmek ve satmak üzere biraraya gelen ve bir dağıtım kanalı boyunca yer alan iş ortakları (tedârikçiler, üreticiler, distribütörler, perakendeciler vb.)

Ana Güzergah – Main Lines Çıkış ve varış noktaları arasındaki en uygun ve en çok kullanılan yol.

Yaşam Çevrim Desteği – Life Cycle Support Ürünlerin teslîmatının yanısıra, sezon sonu olması, kusurlu mal, raf ömrü dolması vb. nedenlerden kaynaklanan iade ürünlerin dönüşü ile ambalaj malzemeleri ve hurdaların yeniden değerlendirilmesi faaliyetlerinin tümü.

Eskimiş Demode Stok – Obsolete Inventory Geleceğe yönelik talebi olmayacağı düşünülen stok.

Zırhlı Taşımacılık – Armored Tranportation Altın, elmas, malî belgeler, nakit vb. değerli mal ve/veya belgeleri taşıtmak isteyen göndericilere tam güvenlik ve hızlı sigorta hizmetlerini sunan taşımacılık tipi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.