0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Toplu Taşıma İrsaliyesi – Consolidated Delivery Note Nedir? Ne demektir?

0

Toplu Taşıma İrsaliyesi – Consolidated Delivery Note Nedir? Ne Demektir?

Toplu Taşıma İrsaliyesi – Consolidated Delivery Note Nedir? Ne Demektir?, Araç sahibi tarafından, nakliyesini bir seferde yaptığı, farklı şirketlere ait yükler için hazırladığı ve kaydettiği taşıma irsaliyesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Toplu Taşıma İrsaliyesi – Consolidated Delivery Note nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Araç sahibi tarafından, nakliyesini bir seferde yaptığı, farklı şirketlere ait yükler için hazırladığı ve kaydettiği taşıma irsaliyesi.

Toplu Taşıma İrsaliyesi – Consolidated Delivery Note sözlük anlamı Araç sahibi tarafından, nakliyesini bir seferde yaptığı, farklı şirketlere ait yükler için hazırladığı ve kaydettiği taşıma irsaliyesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yetkilendirilmiş Taşıyıcı – Authorized Carrier Ürünleri genel (common) ya da sözleşmeli bir taşıyıcı ile taşıtmak için ICC (International Chamber of Commerce) tarafından yetkilendirilmiş kişi/şirket.

Transpalet – Pallet Jack Depoda sipâriş toplama, araç yükleme ve boşaltma işlemlerinde kullanılan, alçak konumlarda çalışmaya elverişli malzeme elleçleme ekipmanı.

Dijital İmza – Digital Signature Elektronik olarak üretilmiş, yetkililer tarafından kabul edilen, sayısallaştırılmış yetki işareti.

Hacim Kullanımı – Cube Utilization Araç yüklemede ve depo yerleştirmede, yüksekliğin de boyutun kullanılarak yüklerin, optimal bir şekilde istiflenmesi.

Açık Çatallı Çaka – Straddle Truck Çatal aralığı normalden daha geniş olan çatallı kaldıraç (forklift)

Bilgi Sitesi – Portal Belirli bir konuda internet üzerinden gereksinim duyulan bilgilere ulaşmak, bilgi göndermek ve işlem yapabilmek üzere oluşturulan web sitesi (Bilgi siteleri, tüm internet gereksinimlerini bir noktadan sağlamaya çalışırlar. Genelde e – posta, gerçek zamanlı ve çoklu konuşma ortamları, alışveriş, arama, içerik görüntüleme ve haber gibi hizmetleri sağlarlar.)

Gemi Ambar Kapağı – Hatch Gemilerin yük ambarının kapağı.

RO – LA Taşımacılığı – Rolling Road (ROllende LAndstrasse) (RO – LA) Transportation Karayolu taşımacılığı ile başlayan, karayolu taşıma araçlarının vagonlara bindirilerek uzun mesafenin demiryolu ile gerçekleştirildiği ve sonunda karayolu taşımacılığı ile biten kombine taşımacılık şekli.

Dinamik İşlem Kontrolü – Dynamic Process Control Açıklama Ürünlerin çıkış performans kontrollerinin sürekli olarak yapılması.

Yerde Stok Alanı – Floor Slot Zeminde dikey ve yatay yük istiflemeye yönelik alan.

Yük Boşaltma Süresi – On Load Hours Aracın yük boşaltma yerine varışından ayrılışına kadar geçen süre.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.