Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Trafik Dengesi – Traffic Balance Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trafik Dengesi – Traffic Balance Nedir? Ne Demektir?

Trafik Dengesi – Traffic Balance Nedir? Ne Demektir?, Bir ticaret hattında giden ve gelen yolcu, yük veya ekipman (araç/taşıt) miktarlarının aynı olması.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Trafik Dengesi – Traffic Balance nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir ticaret hattında giden ve gelen yolcu, yük veya ekipman (araç/taşıt) miktarlarının aynı olması.

Trafik Dengesi – Traffic Balance sözlük anlamı Bir ticaret hattında giden ve gelen yolcu, yük veya ekipman (araç/taşıt) miktarlarının aynı olması.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Çift İzleme – Dual Monitoring Hem ihracat hem de ithalat yapan ülkenin kota kontrolu yapması.

Değer Analizi Satın-alma maliyetlerini azaltmak amacıyla bir ürüne ait kalite ve performans gibi gerekliliklerin sistematik bir şekilde ele alınmasına değer analizi denilmektedir. En düşük maliyeti sağlamak esas alınır.

Ex Beyan – Ex Declariation İhracat beyannamesi.

Sürekli Stok Kontrol Yöntemi – Continuous Stock Review Method Stok düzeylerinin, her stok hareketi sırasında kontrol edildiği stok kontrol yöntemi.

Last In First Out LIFO – Son Giren İlk Çıkar Son giren malzemenin ilk çıkacağını öngören ilke.

Gerçek Değerleme – Actual Valuation Değere göre taşımacılık ücreti uygulamalarında göndericinin konşimentoda belirttiği gerçek ürün değeri.

Mahrece İade – Return to Origin İthal edilen malzemenin niteliklerine uygun olmadığı durumlarda ithalatçı firmanın malzemeleri ihracatçı firmaya iade etme işlemi.

Elektronik Veri Değişimi – Electronic Data Interchange (EDI) Farklı kurumlar tarafından kullanılan ve sözkonusu kurumların yazılımları arasında amacına uygun olarak gerçekleştirilen, standart formatta veri aktarımı veya paylaşımı.

Ortak Yönetilen Stok – Co Managed Inventory (CMI) Ürün dağıtımında, satıcı şirketin tedârikçi şirket ile birlikte dağıtım zincirindeki stokların yönetimini üstlenmesi.

Kamyon Römork – Truck Trailer Bir kamyon tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Toplama Listesi Satırı – Pick Line Sipârişleri toplamada kolaylık sağlamak üzere, toplanacak ürünlerin belli ölçütlere göre sıralanmış listesi.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply