0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time Nedir? Ne demektir?

0

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time Nedir? Ne Demektir?

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time Nedir? Ne Demektir?, Pazardaki değişimlere yanıt verme süresi ve yeteneğinin bir ölçütü.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Pazardaki değişimlere yanıt verme süresi ve yeteneğinin bir ölçütü.

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time sözlük anlamı Pazardaki değişimlere yanıt verme süresi ve yeteneğinin bir ölçütü.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Yarı Ürün Stoğu – Work In Process (WIP) Üretimdeki stok, fabrikanın sistemi içerisinde işlem gören veya işlem görmeyi bekleyen her çeşit malzeme, parça veya montaj parçası.

Boyutsal Ağırlık – Dimensional Weight Yükün ağırlık ile hacminin karşılaştırılarak, gerektiğinde (boyutlarına ve istifleme kayıplarına göre) dikkate alınan hacimsel ağırlık.

Donmuş Bölge – Frozen Zone Üretim programının, öngörülen bir süre içinde değiştirilmemek üzere kesinleştirildiği kısmı.

Yük Ayıracı – Bulkhead 1) Bir römork veya vagon içindeki bir yükü ayıran ve dengeleyen dikey ayıraç. 2) Bir araç veya gemi içindeki yük sınırlama bölmesi.

İkmal – Replenishment Malzemenin depolama süreci aşamaları arasında farklı ambalaj biçimleri ve/veya depolama lokasyonları hâlindeki akışının (bulunabilirliğinin – tedâriğinin) sağlanması (Örneğin paletli stoklamadan kutulu stoklamaya, kutulu stoklamadan adetsel stoklamaya geçiş gibi)

Global Teminat – General Security Gümrükleme muameleleri sırasında, devletin haklarını (vergiler yönünden) garantiye almak amacıyla, birden fazla yapılacak işlemde kullanılmak üzere, işlemin yapılacağı Gümrük Müdürlüğü?ne hitâben düzenlenen teminat.

Üstten Yükleyici – Top Pick Loaders Yükleri üst kısmından tutarak kaldıran, taşıyan ve yerleştiren malzeme elleçleme ekipmanı.

Açık Sipariş – On Order, Open Order Alınmış, ancak henüz teslim edilmemiş olan sipâriş.

Sabit Fiyat Sözleşmesi – Fixed – Price Contract Sözleşme dönemince firma tarafından fiyat üzerinde herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı sözünün verildiği sözleşme.

İzlenebilirlik – Traceability Depoda bir yükün, giriş anından itibaren çıkış anına dek izlediği yol ile ilgili verilerin, süreç boyunca elde edilebilmesi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.