Biymed Eğitim Telefon Numarası

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time Nedir? Ne Demektir?

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time Nedir? Ne Demektir?, Pazardaki değişimlere yanıt verme süresi ve yeteneğinin bir ölçütü.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Pazardaki değişimlere yanıt verme süresi ve yeteneğinin bir ölçütü.

Tüm Tedarik Zinciri Yanıtlama Süresi – Total Supply Chain Response Time sözlük anlamı Pazardaki değişimlere yanıt verme süresi ve yeteneğinin bir ölçütü.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Yarı Ürün Stoğu – Work In Process (WIP) Üretimdeki stok, fabrikanın sistemi içerisinde işlem gören veya işlem görmeyi bekleyen her çeşit malzeme, parça veya montaj parçası.

Boyutsal Ağırlık – Dimensional Weight Yükün ağırlık ile hacminin karşılaştırılarak, gerektiğinde (boyutlarına ve istifleme kayıplarına göre) dikkate alınan hacimsel ağırlık.

Donmuş Bölge – Frozen Zone Üretim programının, öngörülen bir süre içinde değiştirilmemek üzere kesinleştirildiği kısmı.

Yük Ayıracı – Bulkhead 1) Bir römork veya vagon içindeki bir yükü ayıran ve dengeleyen dikey ayıraç. 2) Bir araç veya gemi içindeki yük sınırlama bölmesi.

İkmal – Replenishment Malzemenin depolama süreci aşamaları arasında farklı ambalaj biçimleri ve/veya depolama lokasyonları hâlindeki akışının (bulunabilirliğinin – tedâriğinin) sağlanması (Örneğin paletli stoklamadan kutulu stoklamaya, kutulu stoklamadan adetsel stoklamaya geçiş gibi)

Global Teminat – General Security Gümrükleme muameleleri sırasında, devletin haklarını (vergiler yönünden) garantiye almak amacıyla, birden fazla yapılacak işlemde kullanılmak üzere, işlemin yapılacağı Gümrük Müdürlüğü?ne hitâben düzenlenen teminat.

Üstten Yükleyici – Top Pick Loaders Yükleri üst kısmından tutarak kaldıran, taşıyan ve yerleştiren malzeme elleçleme ekipmanı.

Açık Sipariş – On Order, Open Order Alınmış, ancak henüz teslim edilmemiş olan sipâriş.

Sabit Fiyat Sözleşmesi – Fixed – Price Contract Sözleşme dönemince firma tarafından fiyat üzerinde herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı sözünün verildiği sözleşme.

İzlenebilirlik – Traceability Depoda bir yükün, giriş anından itibaren çıkış anına dek izlediği yol ile ilgili verilerin, süreç boyunca elde edilebilmesi.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply