0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) Nedir? Ne demektir?

0

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) Nedir? Ne Demektir?

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) Nedir? Ne Demektir?, Sivil havacılık konuları ile ilgilenen, devlet temsilcilerini gerekli yasal düzenlemeleri yapmak üzere biraraya getiren Birleşmiş Milletler birimi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Sivil havacılık konuları ile ilgilenen, devlet temsilcilerini gerekli yasal düzenlemeleri yapmak üzere biraraya getiren Birleşmiş Milletler birimi.

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) sözlük anlamı Sivil havacılık konuları ile ilgilenen, devlet temsilcilerini gerekli yasal düzenlemeleri yapmak üzere biraraya getiren Birleşmiş Milletler birimi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Erteleme İlkesi – Postponement Principle Bazı özel işlemlerin, tam sevkiyat öncesi yapılacak şekilde ötelenmesine ilişkin üretim veya dağıtım ilkesi.

Rassal Depolama Politikası – Random Storage Policy Ürünlerin hangi stok alanına depolanacağı kararlarını operatörlere ve/veya bir yazılım sistemine bırakan, ürünlerin herhangi bir lokasyona konulmasına izin veren ve etkin hacim kullanımını sağlayan politika.

İnsanlı Elleçleme Aracı – Man – up Yüksek lokasyonlara el ile yükleme veya boşaltmayı olanaklı kılan ve bu amaçla tasarlanmış çaka.

Trafik Dengesi – Traffic Balance Bir ticaret hattında giden ve gelen yolcu, yük veya ekipman (araç/taşıt) miktarlarının aynı olması.

RO – RO Gemisi – Roll – on/roll – off (RO/RO) Ship Karayolunda kullanılan yük araçlarını taşıyan, sözkonusu araçların tekerlekler üzerinde yürüyerek yüklendiği ve boşaltıldığı özel tip gemi.

Dinamik İşlem Kontrolü – Dynamic Process Control Açıklama Ürünlerin çıkış performans kontrollerinin sürekli olarak yapılması.

Özel Antrepo – Fictive Bonded Warehouse Bir firmanın salt kendine ait gümrüklü malları depoladığı antrepo tipi.

Satış Bölgesi Planlama – Territory Planning Müşteri hizmet düzeyi, uzaklık, satış potansiyeli, rotalama vb. karakteristiklere bakarak, bir satış ekibine tahsis edilmiş coğrafi bölge.

Çok Dar Koridor – Very Narrow Aisle (VNA) Çok dar koridor çakasının (tarret truck), tel, ray veya optik bir kılavuz ile ilerlediği, genişliği 20 feet?ten (6,08 m.?den) daha az olan koridor.

FIATA – İnternational Federation of Freight Forwarders Association (FIATA) Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Federasyonu?nun kısaltması.

Yükleme Boşaltma Alanı – Dock Boşaltma, mal kabul, sipâriş hazırlama, yükleme vb. amaçlar ile malzemelerin geçici olarak konulduğu alan.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.