0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Uydudan Araç Takip Sistemi – Satellite Tracking System Nedir? Ne demektir?

0

Uydudan Araç Takip Sistemi – Satellite Tracking System Nedir? Ne Demektir?

Uydudan Araç Takip Sistemi – Satellite Tracking System Nedir? Ne Demektir?, Motorlu araca monte edilmiş bir Mobil Araç Terminal Seti ekipmanını kullanarak, araçların konum bilgilerinin, periyodik olarak tâkibinin yapıldığı merkeze uydu bazlı (Eutelsat, Inmarsat vb.) sistemler üzerinden aktarılarak tâkibine, kontroluna ve yönetilmesine, ayrıca ekran – klavye birimi ile donanmış olanların merkez ofis ile karşılıklı olarak veri haberleşmesine olanak sağlayan sistemin bütünü.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Uydudan Araç Takip Sistemi – Satellite Tracking System nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Motorlu araca monte edilmiş bir Mobil Araç Terminal Seti ekipmanını kullanarak, araçların konum bilgilerinin, periyodik olarak tâkibinin yapıldığı merkeze uydu bazlı (Eutelsat, Inmarsat vb.) sistemler üzerinden aktarılarak tâkibine, kontroluna ve yönetilmesine, ayrıca ekran – klavye birimi ile donanmış olanların merkez ofis ile karşılıklı olarak veri haberleşmesine olanak sağlayan sistemin bütünü.

Uydudan Araç Takip Sistemi – Satellite Tracking System sözlük anlamı Motorlu araca monte edilmiş bir Mobil Araç Terminal Seti ekipmanını kullanarak, araçların konum bilgilerinin, periyodik olarak tâkibinin yapıldığı merkeze uydu bazlı (Eutelsat, Inmarsat vb.) sistemler üzerinden aktarılarak tâkibine, kontroluna ve yönetilmesine, ayrıca ekran – klavye birimi ile donanmış olanların merkez ofis ile karşılıklı olarak veri haberleşmesine olanak sağlayan sistemin bütünü.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Dökme Yük Taşıyıcısı – Bulk Carrier Petrol, tahıl veya maden gibi paketlenmemiş, şişelenmemiş veya herhangi bir şekilde ambalajlanmamış büyük miktardaki dökme yükleri taşıyan şirket.

Parça – Component Bitmiş üründe kullanılan, kullanan taraf için yarı ürün nitelikleri taşıyan malzeme (Örneğin; motor için piston, bilgisayar için sabit disk gibi.)

Yerel Alan Ağları – LAN (Local Area Network) Aynı ortamda bulunan bilgi – işlem donanımlarının özel iletişim hatları ile birbirine bağlanarak oluşturdukları ağlar.

Elektronik Pazar – Electronic Marketplace Birçok alıcı ve satıcının bir araya gelerek iletişim kurduğu ve alışveriş yaptığı sanal ortam.

Malzeme Taşıma Sistemleri – Materials Handling System Malzeme ve ürünlerin fiziksel olarak taşınması sırasında kullanılan donanımlar (Örneğin konveyör, çaka, vinç, elle taşıma araçları vb.)

Yalın ve Çevik Üretim – Leagile Manufacturing 1) Değişken ve belirsiz talebi en verimli şekilde karşılamaya dayanan üretim stratejisi.2) Yalın ve çevik üretimin birlikte uygulanması yaklaşımı.

Tahmin Hatası – Forecast Error Belli bir dönemde belli bir parametre (satış, tüketim, enflasyon, nüfus vb.) için gerçekleşen ve tahmin edilen değer arasındaki mutlak sapma.

Gemi İnşaatı – Shipbuilding Gemi üretimi.

İltisak Hattı – Connection Line Ana hatlardan depo, fabrika gibi tesislere çekilen demiryolu bağlantı hattı.

Güzergah Belirleme Doğruluğu – Routing Accuracy Dağıtım işlemlerinin belirli yönetsel kurallara uygunluğu ve belirli bir kaynak kullanımı (araç, personel vb.) dahilinde yapılabilirliği.

Satınalma Parçası – Component Tedarikçi firmalar tarafından üretilen ve üretimde kullanılan satınalma malzemeleri.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.