0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Vagon Römork – Roadrailer Nedir? Ne demektir?

0

Vagon Römork – Roadrailer Nedir? Ne Demektir?

Vagon Römork – Roadrailer Nedir? Ne Demektir?, Arka tarafında hem demir, hem lastik tekerleklere sahip olup, bunlar yer değiştirilerek hem demiryolu, hem de karayolunda kullanılabilen römork.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Vagon Römork – Roadrailer nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Arka tarafında hem demir, hem lastik tekerleklere sahip olup, bunlar yer değiştirilerek hem demiryolu, hem de karayolunda kullanılabilen römork.

Vagon Römork – Roadrailer sözlük anlamı Arka tarafında hem demir, hem lastik tekerleklere sahip olup, bunlar yer değiştirilerek hem demiryolu, hem de karayolunda kullanılabilen römork.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Kapasite Kısıtlı Tedarik Zinciri – Capacitated Supply Chain Tedarik zincirinde yer alan birimlerin kapasitelerini dikkate alarak yapılan arz ve talep dengeleme faaliyetleri.

Doğrudan Kanal – Direct Channel Şirketin, kendi satış elemanlarının, müşterilerine aracısız, doğrudan ürün/hizmet satışı yapması.

Dolgu Malzemesi – Filling Material Taşımacılık sırasında ürünleri korumak üzere boşluk doldurmak için kullanılan paketleme malzemesi.

Sabit Maliyetler – Fixed Costs Kısa vâdede yapılan işin miktarından etkilenmeyen, sabit kalan mâliyetler.

Römork – Trailer Bir çekici araç tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, kendi tekerlekleri üzerinde park edilebilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Gerçek Zamanlı İşleme – Real – Time Processing Bir işletme uygulaması gerçekleştiğinde verinin anlık olarak işlenmesi (Bilginin daha sonra topluca işlenmesine dayalı yığınsal işlemenin karşıtıdır)

Yükleme Alanı – Loading Area Yüklerin konulduğu palet, platform vb. alan.

Yedek Parça İstifi – Field Service Parts İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan yedek parça grubu.

İstifleme – Stowing Hacmi dikey yönde kullanmak amacıyla malzemelerin üst üste yığılması.

Mühendislik Değişiklik Emri – Engineering Change Order (ECO) Bir ürün veya süreç niteliklerinin, dokümante edilmiş ve onaylanmış revizyonu.

Hızlı Tüketim Malları – Fast Moving Consumer Goods (FMCG), Consumer Packaged Goods (CPG) Görece düşük fiyatla ve yüksek devir hızıyla satılan, tüketiciler tarafından sıkça satın alınan ve stokta sürekli bulundurulan tüketim ürünleri.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.