0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) Nedir? Ne demektir?

0

Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) Nedir? Ne Demektir?

Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) Nedir? Ne Demektir?, Doğrudan vagonun üzerine yerleştirilen çekici ve/veya yarı römork.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Doğrudan vagonun üzerine yerleştirilen çekici ve/veya yarı römork.

Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) sözlük anlamı Doğrudan vagonun üzerine yerleştirilen çekici ve/veya yarı römork.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Dengeli Talep – Stable Demand Yılın belli dönemlerinde değişkenlik göstermeyen talep.

Ana Üretim Çizelgesi (Programı) – Master Production Schedule (MPS) Hangi ürünün ne kadar ve ne zaman üretileceğini, satış tahminlerine ve sipârişlere bağlı olarak gösteren, MRP?nin bu programa bağlı olarak çalıştığı üretim programı.

Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt Bir gönderimin ya da dağıtımın içeriğinin doğru olduğunun varsayılması ilkesi (Gönderimi yapan personel miktarı kontrol etmez. Faturaları elemek için, barkodlar ve EDI tarafından gönderilen ASN ile birlikte kullanılır.)

Gövde Altı Hacim – Bellyspace Uçaklarda ana gövdenin altında bulunan ve yolcu bagajları ile birlikte diğer yüklerin de konulduğu hacim.

Üretim Yönetimi Derneği – The Association for Operations Management (APICS) APICS, merkezi Chicago – Illinois / ABD olan, üretim/operasyon yönetimi, envanter, tedârik zinciri, malzeme yönetimi, satınalma ve lojistik alanlarında küresel olarak lider ve bilgi sağlayıcı, önceki açılımı American Production and Inventory Control Society olan kurum.

Toplu Taşıma İrsaliyesi – Consolidated Delivery Note Araç sahibi tarafından, nakliyesini bir seferde yaptığı, farklı şirketlere ait yükler için hazırladığı ve kaydettiği taşıma irsaliyesi.

Gazete Satıcısı Problemi – Newsvendor model ; Newsboy model Değişken talebe göre tedârikçiye verilecek sipâriş miktarının belirlenmesinde kullanılan bir matematiksel stok modeli.

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu – İnternational Civil Aviation Organization (ICAO) Sivil havacılık konuları ile ilgilenen, devlet temsilcilerini gerekli yasal düzenlemeleri yapmak üzere biraraya getiren Birleşmiş Milletler birimi.

Dağıtım Kanalı – Distribution Channel – Trade Channel İşletmenin distribütör, zincir market, perakendeci, çağrı merkezi veya e – ticaret aracılığıyla ürünlerinin dağıtıldığı sistem.

Deniz Ticareti – Seaborne Trade, Maritime Trade, Seaborne Commerce Denizyoluyla yapılan ticaret.

Toptan Fiyat Sözleşmesi – Wholesale Price Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, tedârikçi tarafından belirlendiği sözleşme.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.