Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt Nedir? Ne demektir?

0

Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt Nedir? Ne Demektir?

Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt Nedir? Ne Demektir?, Bir gönderimin ya da dağıtımın içeriğinin doğru olduğunun varsayılması ilkesi (Gönderimi yapan personel miktarı kontrol etmez. Faturaları elemek için, barkodlar ve EDI tarafından gönderilen ASN ile birlikte kullanılır.)

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir gönderimin ya da dağıtımın içeriğinin doğru olduğunun varsayılması ilkesi (Gönderimi yapan personel miktarı kontrol etmez. Faturaları elemek için, barkodlar ve EDI tarafından gönderilen ASN ile birlikte kullanılır.)

Varsayım Makbuzu – Assumed Receipt sözlük anlamı Bir gönderimin ya da dağıtımın içeriğinin doğru olduğunun varsayılması ilkesi (Gönderimi yapan personel miktarı kontrol etmez. Faturaları elemek için, barkodlar ve EDI tarafından gönderilen ASN ile birlikte kullanılır.)

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Trafik Yönetimi – Traffic Management Taşıma modlarının, taşıyıcıların ve ilgili hizmetlerin yönetimi.

Navlun Bedeli – Freight Charges, Freight Rates Uluslararası taşıma için istenen ücret.

Toplama Listesi Satırı – Pick Line Sipârişleri toplamada kolaylık sağlamak üzere, toplanacak ürünlerin belli ölçütlere göre sıralanmış listesi.

Toplama – Picking Malzemelerin müşteri sipârişi doğrultusunda gönderilmek üzere bulunduğu depodaki lokasyonlardan toplanması işlemi.

Tactics – The Automated Conveying and Transfer of Intermodal Cargo Shipments İntermodal yük gönderilerinin; varolan taşımacılık sistemi ile bütünleşik ve otomatik şeklide transferi projesi.

Avrasya Demiryolu Hattı – Eurasian Land Bridge; Eurasian Continental Bridge Doğu Asya?yı Avrupa?ya Rusya üzerinden bağlayan demiryolu hattı.

Elektronik Ürün Kodu – Elektronic Product Code (EPC) Tedarik zincirindeki bir ürünün küresel olarak, anında ve otomatik tanımlanması ve izlenmesi için; kod versiyonu, üretici/imalatçı bilgisi, ürün tipi ve ürünün seri numarası bilgilerini içeren kod.

Paketleme Malzemesi – Packaging Material Ürünlerin taşınması ve depolanması sırasında zarar görmesini veya zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılan malzeme.

Mevsimsel Stok – Seasonal Stock Bir mevsim başlamadan önce mevsim boyunca oluşacak tüketimi karşılamak üzere tutulan stok.

Şeffaf Fiyatlandırma – Pricing Transperancy Taşımacılığın etkin ve verimli yapılmasından doğacak kazancın, âdil paylaşımı için uygulanan şeffaf mâliyetlendirme çalışması.

Tüm Test ve Elden Çıkarma Süresi – Total Test and Release Cycle Time Ürünün, üretim başlangıcından sevkiyatına kadar gerçekleştirilen tüm test, doküman kontrolu ve onay süreci süresi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.