0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Vergi İadesi – Duty Drawback Nedir? Ne demektir?

0

Vergi İadesi – Duty Drawback Nedir? Ne Demektir?

Vergi İadesi – Duty Drawback Nedir? Ne Demektir?, Bir ürün ithal edildiğinde ve yeniden ihraç edildiğinde, daha önceden ödenmiş verginin tümünün veya bir kısmının geri ödenmesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Vergi İadesi – Duty Drawback nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir ürün ithal edildiğinde ve yeniden ihraç edildiğinde, daha önceden ödenmiş verginin tümünün veya bir kısmının geri ödenmesi.

Vergi İadesi – Duty Drawback sözlük anlamı Bir ürün ithal edildiğinde ve yeniden ihraç edildiğinde, daha önceden ödenmiş verginin tümünün veya bir kısmının geri ödenmesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Cost and Freight (C&F) Malların yüklendiği andan itibaren, satıcı tarafından alıcıya teslim edilmiş sayıldığı, ancak gideceği yere kadar navlun masraflarının satıcıya ait olduğu uluslararası teslim şekli kavramı (Sigorta dahil değildir)

Teslim Ürünün son alıcıya dağıtım kanalları vasıtasıyla ulaştırılmasıdır.

Yaşam Çevrim Desteği – Life Cycle Support Ürünlerin teslîmatının yanısıra, sezon sonu olması, kusurlu mal, raf ömrü dolması vb. nedenlerden kaynaklanan iade ürünlerin dönüşü ile ambalaj malzemeleri ve hurdaların yeniden değerlendirilmesi faaliyetlerinin tümü.

Kapaksız Konteyner Gemisi – Hatchless Container Ship Ambar kapaksız kontener gemisi.

X – MODALL – The Optimised Exchange Between All Modes of All Conforming Consignments Tüm sevkiyatların bütün taşımacılık modları arasında en etkin ve verimli bir şekilde aktarımını sağlamaya yönelik proje.

Bağımsız Ticaret Değişimi – İndependent Trading Exchange (ITE) E – Pazar alanı veya sanal ticaret ağında B2B ile eş anlamlı olarak kullanılan terim.

Gezgin Satıcı Problemi – Traveling Salesman Problem (TSP) Maliyet, uzaklık, zaman vb. ölçütlere göre, n noktalı bir dağıtımda, bir noktadan başlayarak (n – 1) noktaya birer kez uğramak ve başlangıç noktasına geri dönmek üzere en uygun güzergâhın belirlenmesi problemi.

Varış Noktası – Arrival Taşımacılıkta yük veya yolcunun götürüleceği yer veya nokta.

Ortak Etiket – Compliance Labels İş ortakları tarafından kullanılan standart etiket formatları (Ortak etiketler; sevkiyat, konteyner/palet, koli veya parça etiketleri olarak kullanılır ve genellikle barkodları içerir. Barkod etiketleme yazılım ürünlerinin birçoğu artık şablon olarak düzenlenmiş olup, çok daha yaygın olarak kullanılmakta olan ortak etiket standartlarına sahiptir.)

Last In First Out LIFO – Son Giren İlk Çıkar Son giren malzemenin ilk çıkacağını öngören ilke.

Zararlı Madde – Hazardous Material Depolama ve taşıma sırasında sağlık, güvenlik ve hasar açısından risk doğurabilecek madde.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.