0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Yandan Yükleyici – Side Loader, Side Forklift, Side Loader Forklift, Side – Pick Lifts Nedir? Ne demektir?

0

Yandan Yükleyici – Side Loader, Side Forklift, Side Loader Forklift, Side – Pick Lifts Nedir? Ne Demektir?

Yandan Yükleyici – Side Loader, Side Forklift, Side Loader Forklift, Side – Pick Lifts Nedir? Ne Demektir?, Yükleri yan kısmından tutarak kaldıran, taşıyan ve yerleştiren, çatalı yan tarafında bulunan malzeme elleçleme ekipmanı.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Yandan Yükleyici – Side Loader, Side Forklift, Side Loader Forklift, Side – Pick Lifts nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Yükleri yan kısmından tutarak kaldıran, taşıyan ve yerleştiren, çatalı yan tarafında bulunan malzeme elleçleme ekipmanı.

Yandan Yükleyici – Side Loader, Side Forklift, Side Loader Forklift, Side – Pick Lifts sözlük anlamı Yükleri yan kısmından tutarak kaldıran, taşıyan ve yerleştiren, çatalı yan tarafında bulunan malzeme elleçleme ekipmanı.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Fatura – Commercial İnvoice Ürün, miktar, nitelik, satış şekli, ağırlık, adres, tarih vb. bilgilerin bulunduğu, satıcı tarafından düzenlenen evrak.

Yirmi Ayak Eşdeğeri – Twenty Equivalent Unit (TEU) Konteyner terminolojisinde kullanılan ve 20 feet?lik (6,08 m?lik) konteynere karşılık gelen bir ölçü birimi (Konteyner gemilerinin ve limanlarının kapasiteleri TEU ile belirtilir. 40 feet?lik (12,16 m.?lik) bir konteyner 2 TEU demektir.)

Varış Noktası – Arrival Taşımacılıkta yük veya yolcunun götürüleceği yer veya nokta.

Ceza – Penalty Uygunsuzluk durumunda, sözleşmede belirtilen usûller çerçevesinde ödenen miktar.

Parça Başı Ücret – All Commodity Rate Bir araç içinde yapılan çoklu gönderimlerde uygulanan vagon yükü/treyler yükü ücreti (Tüm masrafların gönderim başına düşen payıdır.)

Rampa – Stage/Ramp Taşıma aracının kasası ile yükleme bölgesinin aynı yükseklik düzeyinde olmasını sağlayan ve böylece malzemenin boşaltma ve yükleme işlemlerini kolaylaştıran alan.

Hareketli Kasa – Swap Body Konteynerler gibi taşınan, ancak boyutları itibariyle farklı olan, özellikle intermodal taşımacılıkta kullanılan römork ve vagon şasilerine bağlanabilen metal yük kasası.

Ürün Ailesine Göre Depolama Politikası – Family Storage Policy Birbiriyle eşzamanlı olarak işlem gören malzemelerin veya aynı ürün ailesine ait ürünlerin birbirlerine yakın stok alanlarında depolanması politikası.

Mevsimsel Stok – Seasonal Stock Bir mevsim başlamadan önce mevsim boyunca oluşacak tüketimi karşılamak üzere tutulan stok.

Bilgi Sitesi – Portal Belirli bir konuda internet üzerinden gereksinim duyulan bilgilere ulaşmak, bilgi göndermek ve işlem yapabilmek üzere oluşturulan web sitesi (Bilgi siteleri, tüm internet gereksinimlerini bir noktadan sağlamaya çalışırlar. Genelde e – posta, gerçek zamanlı ve çoklu konuşma ortamları, alışveriş, arama, içerik görüntüleme ve haber gibi hizmetleri sağlarlar.)

Dökme Yük Kapasitesi – Grain Cubic Capacity Gemi tümüyle dökme yüklerle yüklendiğinde alabileceği en büyük hacimsel yük miktarı.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.