Biymed Eğitim Telefon Numarası

Yarı Ürün – Semi finished Product Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yarı Ürün – Semi finished Product Nedir? Ne Demektir?

Yarı Ürün – Semi finished Product Nedir? Ne Demektir?, Üretim işlemleri tamamlanmamış, ürün hâline dönüştürülmemiş olan malzemeler.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Yarı Ürün – Semi finished Product nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Üretim işlemleri tamamlanmamış, ürün hâline dönüştürülmemiş olan malzemeler.

Yarı Ürün – Semi finished Product sözlük anlamı Üretim işlemleri tamamlanmamış, ürün hâline dönüştürülmemiş olan malzemeler.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

İltisak Hattı – Connection Line Ana hatlardan depo, fabrika gibi tesislere çekilen demiryolu bağlantı hattı.

Ön Ödeme – Prepaid Ödemenin gönderici tarafından yapılacağını belirten bir taşımacılık terimi.

Uzatma – Extension Gerektiğinde, sözleşme süresinin belirlenecek bir tarihe kadar uzatılabileceğini belirten sözleşme maddesi.

Yedek Parça İstifi – Field Service Parts İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan yedek parça grubu.

Çift İzleme – Dual Monitoring Hem ihracat hem de ithalat yapan ülkenin kota kontrolu yapması.

Sabit Ürün Gözü – Fixed Slot Belli bir stok kalemini yerleştirmek için ayrılmış yer.

Aracı Kuruluş – İntermediary Lojistik sürecine destek olmak için, göndericiler ve alıcılar arasında geniş kapsamlı ve sürekli artan hizmetler sunan kuruluş.

İade – Return Müşterinin, bir bedel ödeyerek satın aldığı malları, hasarlı olmasından dolayı ya da diğer nedenlerle (beğenmeme, parasını ödeyememe, sezon sonu olması, konsinye stok vb.) geri vermesi.

Amir Banka – Issuing Bank Satınalma yapılırken , alıcının akreditif istemek için gittiği banka.

Elle Toplama Sistemi – Manual Picking System Depolarda ürünlerin herhangi bir ekipman kullanılmaksızın, elle toplandığı sistem.

Ambar Teslim – Tesellüm Fişi – Goods Receipt Document, Goods Received Note (GRN), Receipt of Goods Depolama, taşıma ve/veya katma değerli hizmetler sunmak üzere, sözkonusu hizmeti veren firma, tedârikçi veya müşterilerden malı teslim alırken veya teslim ederken imzalama ve kaşeleme sûretiyle sözkonusu eşyaların ilgili tarafın sorumluluğuna geçtiğini belgelemek üzere düzenlenen evrak.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply