0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Yedek Parça İstifi – Field Service Parts Nedir? Ne demektir?

0

Yedek Parça İstifi – Field Service Parts Nedir? Ne Demektir?

Yedek Parça İstifi – Field Service Parts Nedir? Ne Demektir?, İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan yedek parça grubu.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Yedek Parça İstifi – Field Service Parts nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan yedek parça grubu.

Yedek Parça İstifi – Field Service Parts sözlük anlamı İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan yedek parça grubu.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Kapasite Kısıtlı Tedarik Zinciri – Capacitated Supply Chain Tedarik zincirinde yer alan birimlerin kapasitelerini dikkate alarak yapılan arz ve talep dengeleme faaliyetleri.

Sağlık Sertifikası – Sanitary Certificate Gıda taşımalarında sıklıkla kullanılan ve taşınan malın hijyenik koşullarda olduğunu belgeleyen bir doküman.

Yeniden Sipariş Düzeyi – Reorder Point; Reorder Level Tedârik süresini dikkate alarak, yeniden sipâriş vermeyi gerektiren stok düzeyi. (Stoklar bu düzeye indiğinde sipâriş verilerek, stoksuz kalma durumuna düşme önlenmeye çalışılır)

Garanti Belgesi – Certificate of Guarantee İthal edilen ve satış sonrası bakım – onarıma tâbi ürünler için bakanlıkça verilen ve ithalatı yapan firmanın satış ve satış sonrası hizmet taahhütlerini içeren belge.

Delivered Duty Unpaid (DDU) Belirtilen varış yerinde gümrük vergisi ödenmeksizin yapılan uluslararası teslim şekli kavramı.

Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes Havayolu şirketlerinin bir havalimanının aktarma merkesi olması konusunda anlaşmaları (Yükler öncelikle bu merkeze gider ve oradan dağıtılır. Bu durum, yükün doğrudan uçuş yapması olasılığını azaltır, ancak toplam verimliliği arttırır.).

Parça – Component Bitmiş üründe kullanılan, kullanan taraf için yarı ürün nitelikleri taşıyan malzeme (Örneğin; motor için piston, bilgisayar için sabit disk gibi.)

Amir Banka – Issuing Bank Satınalma yapılırken , alıcının akreditif istemek için gittiği banka.

Havalimanı Kapasitesi – Airport Capacity Havalimanından geçiş yapabilecek yolcu sayısı ve/veya yük miktarı.

RF Terminal – Radio Frequency Terminal Radyo Frekansı teknolojisini kullanarak ilgili verilerin bilgisayar ile karşılıklı iletimini sağlayan aygıt.

Sipariş Bir hizmetin veya ürünün getirilmesini veya gönderilmesini, kısaca tedarik edilmesini isteme işlemidir.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.