Biymed Eğitim Telefon Numarası

Yerel Alan Ağları – LAN (Local Area Network) Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yerel Alan Ağları – LAN (Local Area Network) Nedir? Ne Demektir?

Yerel Alan Ağları – LAN (Local Area Network) Nedir? Ne Demektir?, Aynı ortamda bulunan bilgi – işlem donanımlarının özel iletişim hatları ile birbirine bağlanarak oluşturdukları ağlar.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Yerel Alan Ağları – LAN (Local Area Network) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Aynı ortamda bulunan bilgi – işlem donanımlarının özel iletişim hatları ile birbirine bağlanarak oluşturdukları ağlar.

Yerel Alan Ağları – LAN (Local Area Network) sözlük anlamı Aynı ortamda bulunan bilgi – işlem donanımlarının özel iletişim hatları ile birbirine bağlanarak oluşturdukları ağlar.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Ölçeklenebilirlik – Scalability Problemin boyutu büyüdükçe, çözümün etkinliğinin ne kadar olduğu ilkesi.

Raylı Koridor – Rail Guided Aisle Çok dar koridor çakalarının belli bir doğrultuda hareket etmesini sağlayan rayların bulunduğu koridor.

Vergi İadesi – Duty Drawback Bir ürün ithal edildiğinde ve yeniden ihraç edildiğinde, daha önceden ödenmiş verginin tümünün veya bir kısmının geri ödenmesi.

Günlük Ücret – Per Diem, By the Day Taşıma araçlarının günlük kullanım ücreti.

Darboğaz – Bottleneck Sürecin kapasitesini sınırlayan aşama (Darboğaz kapasite arttırıldığında, süreç kapasitesi de buna paralel olarak artarken, darboğaz olmayan bir kapasite arttığında, süreç kapasitesi artmayacaktır.)

Adres – Address Depoda yüklerin konulacağı lokasyonların konumlarını belirlemek için kullanılan, sayı ve karakterlerden oluşan bir kombinasyon.

Deray – Derail Demiryolunda raydan çıkma durumu.

Bütünleşik Lojistik – Integrated Logistics İşletmenin gelen ve giden tüm lojistik faaliyetlerinin; toplam mâliyetin enazlanması, eşgüdümün arttırılması, verimliliğin yükseltilmesi vb. amaçlar çerçevesinde bütünsel bakış açısıyla yönetilmesi; tedârik zincirini oluşturan tüm fonksiyonların tek bir süreç olarak yönetilmesi.

Doğrudan Yerleştirme – Direct Putaway Depoda gelen malzemelerin, doğrudan ilgili lokasyona yerleştirilmesi.

Hammadde – Raw Material Üretim süreçlerinde işlenerek son ürünü elde etmede yüksek oranda kullanılan malzemeler.

Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) – Harmonized Tariff Schedule (HTS) Ürün ve kaynağın ülkesine bağlı olarak ithal edilen mallar için ne kadar vergi isteneceğinin listelendiği bir doküman.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply