Depo Eğitimi

Mali Kriz

0

Kimine göre henüz başında olduğumuz, kimine göre teğet geçen kriz hayatınızı ve işlerinizi nasıl etkiledi?

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Bizi etkilemedi.
Bir pazar günü AVM lerden birine gidin, krizin ne durumda, hangi kriterde olduğunu görün. Gerçi, pek te göremezsiniz. Çünkü ortada kriz yok ki, kriteri olsun.

Son tüketiciler hariç, diğerlerinin paralarını kısmasıdır şu anki durum. Kısacası, para herkeste var. Ödemeye yanaşmaması, geciktirmeye çalışması piyasayı bu hale getiriyor.
Bu arada, işleriimizde oldukça iyi. Her hangi bir yavaşlama da yok.
Maliyetlerimiz biraz daha arttı fakat fiyatlarımızda artış yapmadık.

Yavuz UYAN
Baran Vize Hizmetleri

Kriz henüz bizi etkilemedi Allah- a şükürler olsun.. İleride ne olur bilinmez ama.. Sürekli gündemden takip ediyoruz gelişmeleri..

Karl Popper-in “kendini doğrulayan kehanet ” dediği bir durum vardır. aslında olması beklenmeyen  bir olay için kehanette bulunursunuz ve yeterince insanı buna inandırırsanız bahsettiğiniz kehanet olur. yeterince fazla kişi piyasalarda durgunluk olacağına inanırsa insanlar harcama yapmaz ödeme yapmaz  üretim azalır ve insanlar işsiz kalır tüketim azalır ve sonuçta talep azalacağından gerçekten üretim azalır ve gerçekten insanlar ödeme yapamaz ve gerçekten de piyasalarda durgunluk olur ve “ben demiştim durgunluk olacak diye” diyen kişi için de insanlar evet adam durgunluk olacağını bildi der.  bazı şeylerin şuyuu vukuundan beterdir ve kriz durgunluk gibi durumlar için cuk oturur.  bunu bilmek bize ne sağlar: (kamuoyun oluşturan güçlerden olmadığımız müddetçe) HİÇBİRŞEY

Asıl 2009-da gerçek yüzünü göstermeye başlayacak ve kmse krizin boyutlarını şu anda kestiremiyor. Şirketler B planını uygulayacaklar. Ama B planı detaylarıda önemli tabii. Hep birlikte göreceğiz.
Krizde fırsatçı patronlar yüzünden işsiz kaldım iş arıyorum
Ofisten 9 kişi üretimden de 10 kişi çıkartıldı

KRİZDEN ETKİLENMEYEN ARKADAŞLAR HANGİ SEKTÖRDE OLDUKLARINI YAZARLARSA DAHA İYİ OLUR…
KRİZ YOK DA HANGİ SEKTÖRLERDE YOK YADA ETKİLEMEDİ…!!!

BİZİM SEKTÖR OTOMOTİV VE TARIM MAKİNALARI

KRİZ ETKİLEDİ,KAPASİTEMİZ %25-LERE DÜŞTÜ,

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.