Azami Mesleki Özen (Maximum Professional Diligence) Nedir? Ne Demektir?

0

Azami Mesleki Özen (Maximum Professional Diligence) Ne Demek

Azami Mesleki Özen (Maximum Professional Diligence) nedir? Azami Mesleki Özen (Maximum Professional Diligence) ne demek, ne anlama gelmektedir? Kalite Terimleri Sözlüğü Azami Mesleki Özen (Maximum Professional Diligence) hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Azami Mesleki Özen (Maximum Professional Diligence) Aynı veya benzer durum ve koşullarda, makul sınırlar dahilinde tedbirli ve yetkin bir iç denetçiden beklenen beceri, özen ve dikkatin gösterilmesi, söz konusu denetimi gerçekleştirecek bütün denetçilerin aynı sonuçlara varmasını sağlayacak gerekli inceleme ve araştırmaların yapılması ve analitik yöntemlerin izlenmesidir. İç denetçiler, denetim görevlerini yürütürken makul sınırlar içinde tedbirli ve ehil bir iç denetçiden beklenen azami mesleki özen ve dikkati göstermeli, denetim hedeflerine ulaşılmasını sağlayacak şekilde yeterli bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Ancak, azami meslekî özen ve dikkat, hiç hata yapılmayacağı anlamına gelmez. Denetim sonrasında denetim sonucunu değiştirecek bir hata veya eksikliğin farkına varılması halinde bu durum iç denetim birim yöneticisine yazılı olarak aktarılır. (Uluslararası İç Denetim Standartları)

Kalite Terimleri Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Kalite Terimleri Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Analog Circuit 1) sinyalin özel sınır değerler arasında sürekli olarak değişebildiği devre. 2) Sürekli fonksiyon sağlayan devre.

Merdiven Kolu Bir merdivenin bir sahanlıktan ötekine uzanan bölümü

Kalite Güvencesi Ürün ya da hizmetin kalite için belirlenmiş gerekliliği karşılanmasında yeterli güveni sağlayacak planlı ve sistematik çalışmaların toplamıdır.

Gradasyon (Tane Büyüklüğü Dağılışı) Agrega ve filler içindeki muhtelif boydaki tanelerin ağırlıkça oranlarıdır.

Elastisite Modülü Elastik davranış bölgesindeki gerimeyle ona karşı gelen elastik birim deformasyonun oranıdır.

Çamur Harcı İçine m3 ne 10 kg saman konulan nebati toprak olmayan toprakla yapılan harç çeşidi.

Peyzaj mimarlığı Bahçe mimarlığının günümüzdeki daha geniş kapsamlı tanımı; bir toprak parçasını bitki,su,taş gibi doğa öğeleri ile düzenleme sanatı

Sergen Kimi eski evlerde, duvarlarda yada kapı üstlerinde bulunan raf

Tabii Zemin Arazinin hafriyatınının yapılmamış ve kotlanmamış, hali hazırdaki vaziyetidir.

Astar Boyası Boyacılıkta asıl boyadan önce sürülen,kiri kapatmak ve sürülecek boyanın dayanıklılığını artırmak için kullanılan boya. Bkz: astar

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.