şöförler için prosedür

0

şöförler için prosedür

otelimizde bulunan şöförler 1 ay içerisinde kendi dikkatsilikleri sonucu 4,5 kere araçlar ile kaza yapmış olup dikkatsiz davranıyorlar ve sürekli ceza alıyorlar trafikten.Şöförler için uygulanan prosedürlerinizi göndermenizi rica ederim.
Elinde örnek bulunan siz değerli üyelerin yardımlarını rica ediyorum.
Rüya
KONUYA YAPILAN EK ve YORUM
Sayın Mehmet Bey,bulunduğumuz yerde eğitim veren kuruluşlar olsaydı bunu da yaptırırdık.sadece ehlıyet kursları var ve verılen eğitimler ne kadar yeterlii tartışılır.Arabaları kendi araçları gıbı görmuyolar daha plakası takılmayan araçlar ile otel içerisinde araca zarar veren kazalar yapıyolar.caydırıcı bir prosedür belki kendilerine getırır.
Saygılarımla
Rüya KARA
Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği der ki: Yetki Belgesi sahibi (Yani işveren) yılda en az 2 sefer, en uzun da 6 ayda bir sürücülerin ceza puanını emniyet genel mürülüğünden öğrenmekle yükümlü olup ceza puanı 50 nin üzerine çıkan sürücüler için eğitim dahil gerekli önlemi almakla sorumludurlar.
Ayrıca zaten trafik cezası şahsidir. Yani: “Ben araç kullanırken kırmızı ışıktan geçeceğim cezasını patronum ödeyecek..”
Olmaz öyle şey…..
Dolayısı ile traik cezasını sürücünün maaşından kesmek değil cezayı sürücü kendisi bizzati ödemekle yükümlü.
Öte yandan “ASKERİ” veya “POLİSİYE” dediğim doğrudan “YASAK” ve “CEZA” yöntemleri gibi tedbirlerin verim artırmaya yardımcı olduğunu veya olacağını iddia etmek bana pek gerçekci gelmiyor. O neden ile önce eğitim. Sonra eğitilmeyenin yerine eğitileceği işe almak daha faydalı olabilir..

Biraz uzattım galiba kusuruma bakmayın..

Saygı ve sevgiler..

Araçlarınızı kasko yaptırın. Alkollü olmadıkları sürece bütün masrafları kasko ödüyor. Zaten alkollü araç kullanmanın bedelini şoför işinden ve ehliyetinden olma ile ödeyecek. Trafik cezalarını ise niye şirket ödüyor ki?

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.