0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

eğitim geçmişi (educational background) Nedir? Ne demektir?

0

eğitim geçmişi (educational background) Nedir? Ne Demektir?

eğitim geçmişi (educational background) Nedir? Ne Demektir?, Bir eğitim enstitüsünden alınmış dereceler ya da diğer örgün eğitimsel tecrübeler.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan eğitim geçmişi (educational background) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir eğitim enstitüsünden alınmış dereceler ya da diğer örgün eğitimsel tecrübeler.

eğitim geçmişi (educational background) sözlük anlamı Bir eğitim enstitüsünden alınmış dereceler ya da diğer örgün eğitimsel tecrübeler.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

son-benimseme ürün gelişimi (post-adoption product development) Bir tasarımın bir tarza mükemmel bir şekilde uygulanmasını ve tarzın üretilebilir hale getirilmesini gerektiren süreçleri içerir; seri geliştirme surecinin bir parçası.

ticari indirim (trade discount) Pazarlama ya da dağıtım işlevi gösteren firmalara liste fiyatından yapılan düşüştür.

güvenlik stoku (safety stock) yeniden verilen siparişler teslim alınıncaya kadar stoksuz kalma durumlarını önlemek için gerekli olan mevcut mal miktarı.

pazar odaklı (market-driven) Firmanın kapasitesine göre müşterilerinin karşılanmamış ihtiyaçlarını belirleyen ve değerlendiren ve daha sonra alışveriş yapan, üreten ve buna göre de pazarlayan bir firma.

pazar fiyatı (at-market price) Rakiplerin aynı ürünü sunmalarına benzer.

satışlar (sales) Malların mülkiyetinin transferinden elde edilen para.

sıkıntılı mallar (distressed goods) İstenilen ilk fiyattan satılamayan mallar; ikinci kalite mallar, aşırı üretilmiş mallar, numuneler, bir önceki sezonun malları ve perakendeciden geri gelen mallar.

etkin fiyatlandırma (penetration pricing) Pazar payını artırırken müşterinin kafasındaki değer imajını saptamak için tasarlanan fiyatlandırma stratejisi.

pazar altı fiyatı (below-market price) Aynı ürün için rakiplerin sunduklarından daha düşük bir fiyat; normal fiyat artışından daha düşüşe dayanabilir.

arka yüz sistemleri (back-end systems) Envanter yönetim aşaması ile alakalıdır; kaynaklar belirlendikten sonra yer alır.

Karayip Ülkeleri Ticaret Ortaklığı Kanunu (Caribbean Basin Trade Partnership Act-CBTPA) Amerika Birleşik Devletleri ve Karayib Ülkeleri arasındaki ticareti ilerletmek için 2000 yılında yürürlüğe giren ticari anlaşma.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.