Continuous Process Control Nedir? Ne Demektir?

0

Continuous Process Control Ne Demek

Continuous Process Control nedir? Continuous Process Control ne demek, ne anlama gelmektedir? Elektrik Terimleri Continuous Process Control hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Continuous Process Control Algılayıcılar aracılığıyla bir imalat sürecinin sürekli biçimde izlenmesi ve gereken değişikliklerin geri besleme kontrol döngüleri ile otomatik biçimde gerçekleştirilmesi.

Elektrik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Elektrik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Boru Bir yerden bir başka yere sıvı, gaz, vb. aktarmaya yarayan içi boş, uçları açık, uzun ve dar silindir su taşıma düzeneği.

Rolled Asfalt Gradasyon ve oranları, teşkil ettikleri karışımın sıcak iken serilmesini ve sıkıştırılmasını mümkün kılacak şekilde ayarlanmış olan, nispeten sert bir bitüm ve agregadan müteşekkil, oldukça az boşluklu bir karışımdır.

Zayıf akım Yapı İşlerinde Telefon, zil, anten, yangın ihbar düzeni gibi haberleşme cihazlannda yararlanılan akım.

Mozaik Seramik Kağıda yapıştırılmış olarak levhalar halinde satılan geometrik şekilli küçük seramik parçaları

Alüminyum 660 ° C eriyen, gümüş parlaklığında kolay işlenebilir, hafif element.

Beton Kiremit Uygun kalite ve miktarlardaki doğal agrega, çimento ve suyun. gerektiğinde mineral dolgu ve katkı maddelerinin karıştırılarak elde edilen harcın özel kalıplarda pres ile çeşitli boyut ve biçimlerde şekillendirilerek, renksiz ve renkli görünüşlü imal edilen çatı örtü malzemeleridir.

Oluk Taşı Beyaz çimento veya normal çimentolu buhar kürlü genellikle (3x10xserbest boy ) cm boyutlarında su akıtma düzeneği. Üstü açık su yolu.

Buden Demiryollarında tekerleğin profili, ray üzerinde yuvarlanırken minimum bir sürtünme sağlayacak, ve dururken meydana gelecek yatay , yol eksenine dikey etkilere karşı koyarak, raydan çıkmamasını sağlayacak çıkıntılı kısım.

Dansite Yoğunluk

Ekleme dişi Bir duvara eklenecek ikinci bir duvarın, sağlam bağlanmasını sağlamak için taş ve tuğla dişlerden her biri

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.